Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku

Dobry večer,

poprosím Vás o radu pri nasledovnom.

Zamestnanec nastúpil do zamestnania 1.12.2006
v 12/2006
odpracoval 18 dní
ošetrenie u lekára mal 1 deň
náhrady za sviatok 2 dni.
zdokladoval nárok na 25 dní dovolenky

Otázne:

má nárok na dovolenku za rok 2006?


Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Nárok na dovolenku vzniká po odpracovaní 60 pracovných dní.

    ilom je offline (nepripojený) ilom

    ilom
    § 105 Zákonníka práce
    Dovolenka za odpracované dni
    Na začiatok

    Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 22 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SlavkaS
    Dobry večer,

    poprosím Vás o radu pri nasledovnom.

    Zamestnanec nastúpil do zamestnania 1.12.2006
    v 12/2006
    odpracoval 18 dní
    ošetrenie u lekára mal 1 deň
    náhrady za sviatok 2 dni.
    zdokladoval nárok na 25 dní dovolenky

    Otázne:

    má nárok na dovolenku za rok 2006?


    Vopred ďakujem
    Nemá nárok na Pć dovolenky za kalendárny rok, pretože neodpracoval 60 dní v roku, ani na dovolenku za odpracované dni, pretože neodpracoval ani 22 dní v roku, aby mu vznikol nárok aspoň na 1/12 za odpracovaných 22 dní.

    mončok je offline (nepripojený) mončok

    mončok
    Dobrý deň.
    Chcela by som sa spýtať v súvislosti s touto témou. Tiež zamestnanec nastúpil 1.12.2006 do zamestnania, odpracoval 16 dní. Je mi jasné , že zo zákona nemá nárok na dovolenku, ale čo v tom prípade, ak všetci zamestnanci čerpali dovolenku cez sviatky a z toho dôvodu nemohol sám nastúpiť do práce / sú to tri dni medzi sviatkami / Čo by bolo najlepšie pre neho a pre zamestnávateľa? Poradíte mi ? ďakujem.

    hasen je offline (nepripojený) hasen

    hasen
    Nie je to "najlepšie riešenie", ale nam nezostavalo ine, iba dať takýmto
    zamestnancom neplatené voľno. To sa však musi nahlasovať ma Sociálnu
    poisťovňu.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    mončok
    Dobrý deň.
    Chcela by som sa spýtať v súvislosti s touto témou. Tiež zamestnanec nastúpil 1.12.2006 do zamestnania, odpracoval 16 dní. Je mi jasné , že zo zákona nemá nárok na dovolenku, ale čo v tom prípade, ak všetci zamestnanci čerpali dovolenku cez sviatky a z toho dôvodu nemohol sám nastúpiť do práce / sú to tri dni medzi sviatkami / Čo by bolo najlepšie pre neho a pre zamestnávateľa? Poradíte mi ? ďakujem.
    Pre zamestnanca je najvýhodnejšie, ak zamestnávateľ postupuje podľa ZP_§142_ods.3 Viď:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=353251&postcount=4

    večernica je offline (nepripojený) večernica

    večernica
    Zamestnanec predsa nemôže za to, že mu nevznikol nárok na dovolenku a prečo by mal byť poškodený a preto súhlasím s marína

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    mončok
    Dobrý deň.
    Chcela by som sa spýtať v súvislosti s touto témou. Tiež zamestnanec nastúpil 1.12.2006 do zamestnania, odpracoval 16 dní. Je mi jasné , že zo zákona nemá nárok na dovolenku, ale čo v tom prípade, ak všetci zamestnanci čerpali dovolenku cez sviatky a z toho dôvodu nemohol sám nastúpiť do práce / sú to tri dni medzi sviatkami / Čo by bolo najlepšie pre neho a pre zamestnávateľa? Poradíte mi ? ďakujem.
    http://www.porada.sk/showthread.php?t=38100
    http://www.porada.sk/t37779-skusobna...as-vianoc.html

    marcelka76 je offline (nepripojený) marcelka76

    marcelka76
    Nemá žiadny nárok, mal by na 1/12, ale to by musel odpracovať 22 dní. S tými 60 dňa mi je to síce pravda, ale ak pracovný pomer v roku trvá menej ako 60 dní, dáva sa za každých 22 odpracovaných dní 1/12 nároku na dovolenku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.