Zavrieť

Porady

Cesta do prevádzky

Dobrý večer.Ako SZČO dochádzam vlastným autom na miesto prevádzky.Môžem si dať do výdavkov spotrebu a základnú náhradu 6,20 Sk?Ďakujem a dobrú noc.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ŠtevoG
Dobrý večer.Ako SZČO dochádzam vlastným autom na miesto prevádzky.Môžem si dať do výdavkov spotrebu a základnú náhradu 6,20 Sk?Ďakujem a dobrú noc.
Pokiaľ niede o služobnú cestu vrátane riadneho vyúčtovania služ. cesty, tak nie. Cesta z domu do zamestnania a zo zamestnania domov nie je považovaná za služobnú cestu.
0 0
ŠtevoG ŠtevoG

ŠtevoG je offline (nepripojený) ŠtevoG

Keď moja cesta autom z miesta bydliska do miesta prevádzky súvisí so zabezpečením a udržaním príjmov,prečo si nemôžem dať do výdavkov cestovné?
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Myslím, že je dôležité, ktoré miesto je označené ako miesto podnikania. Ak spravidla svoju činnosť vykonávaš na tejto prevádzke tak určite nie, iba ak by si svoju prácu vykonával doma a toto by bolo skôr výnimočné.

Tak som to aspoň pochopila ja. Ak zle, určite ma niekto opraví.
0 0
eskoes eskoes

eskoes je offline (nepripojený) eskoes

súhlasím s zdeniela, je dôležité, kde je miesto podnikania; ak by mal podnikateľ prevádzky po celom slovensku - obchody - tak si podľa mňa môže dať do výdavkov cestovné, keď dochádza do jednotlivých prevádzok - je to jeho výdavok vzniknutý v súvislosti s podnikateľskou činnosťou
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ŠtevoG
Keď moja cesta autom z miesta bydliska do miesta prevádzky súvisí so zabezpečením a udržaním príjmov,prečo si nemôžem dať do výdavkov cestovné?
Lebo medveď!:p Potom aj šaty, ktoré máš na sebe dáš do nákladov firmy? Veď tiež to je za účelom dosiahnutia príjmu, nemôžeš chodi v zime do firmy nahý.

Veď hore som ti napísal, že cesta do práce v zmysle definície zákona nie je považovaná za služobnú cestu. A ak to nie je služ. cesta, nemáš si ju ako dať do nákladov.
0 0
ŠtevoG ŠtevoG

ŠtevoG je offline (nepripojený) ŠtevoG

Skúsim upresniť.Miesto bydliska napr.SC-miesto podnikania PK.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ŠtevoG
Skúsim upresniť.Miesto bydliska napr.SC-miesto podnikania PK.
Aj keby si býval v KE a podnikal v BA, tak jazdy medzi KE a BA sú tvoj súkromný náklad, ktorý nemôže ísť do firemného účtovníctva (jedine, že by si išiel služobne z BA do KE napr. za klientom alebo na rokovanie).
0 0
ŠtevoG ŠtevoG

ŠtevoG je offline (nepripojený) ŠtevoG

Ďakujem Chobot.Takže mám robotu na dnes s prerábaním cesťákov za celý rok.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ja sa chcem opýtať: Živnostník vykonáva práce mimo mesta pre jedného odberateľa. Vykonáva ich napr. 2 dni v jednom meste, 3 dni v druhom, atď. Na konci mesiaca mu predkladá výkaz /vlastne kde odrobil a od-do/, na základe ktorého sa fakturuje. Dopravu zabezpečuje odberateľ. Má SZČO nárok na diety? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

otázka
Ja sa chcem opýtať: Živnostník vykonáva práce mimo mesta pre jedného odberateľa. Vykonáva ich napr. 2 dni
otázka je aká?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ŠtevoG
Ďakujem Chobot.Takže mám robotu na dnes s prerábaním cesťákov za celý rok.
Tak to mi je ľúto. Ale nemôžeme Ti zle poradiť len kvôli tomu, aby si s tým nemal robotu. Mohol by si mať z toho zle neskôr.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Tweety
otázka je aká?
Vyhodilo ma to, musela som upravovať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

otázka
Ja sa chcem opýtať: Živnostník vykonáva práce mimo mesta pre jedného odberateľa. Vykonáva ich napr. 2 dni v jednom meste, 3 dni v druhom, atď. Na konci mesiaca mu predkladá výkaz /vlastne kde odrobil a od-do/, na základe ktorého sa fakturuje. Dopravu zabezpečuje odberateľ. Má SZČO nárok na diety? Ďakujem.
Nárok na diéty mu vzniká.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ďakujem, Majka.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Klient v autodoprave ma presviedča, že má nárok na cestovné náhrady za osobný automobil, ktorým chodí každý deň z miesta podnikania, do miesta, kde má garážovaný nákladný automobil a späť. Argumentuje tým, že nákladný automobil nemôže garážovať v mieste podnikania, ale keby tam parkoval, tak by predsa každý deň odtiaľ vychádzal na rozvoz a rátalo by sa mu to ako pracovná cesta.
Miesto podnikania v ŽL: Trnava
Nákladný automobil parkuje: Bratislava
Napíšte mi, prosím, svoj názor, lebo mne už dochádzajú argumenty...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

...posúvam. Prosím, napíšte svoj názor.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111
Klient v autodoprave ma presviedča, že má nárok na cestovné náhrady za osobný automobil, ktorým chodí každý deň z miesta podnikania, do miesta, kde má garážovaný nákladný automobil a späť. Argumentuje tým, že nákladný automobil nemôže garážovať v mieste podnikania, ale keby tam parkoval, tak by predsa každý deň odtiaľ vychádzal na rozvoz a rátalo by sa mu to ako pracovná cesta.
Miesto podnikania v ŽL: Trnava
Nákladný automobil parkuje: Bratislava
Napíšte mi, prosím, svoj názor, lebo mne už dochádzajú argumenty...
...posúvam.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Anja111
...posúvam.
Samozrejme, že nárok nemá.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Danila
Samozrejme, že nárok nemá.
Ďakujem za potvrdenie. Dúfam, že keď mu ukážem aj názory iných, tak pochopí...
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Anja111
Klient v autodoprave ma presviedča, že má nárok na cestovné náhrady za osobný automobil, ktorým chodí každý deň z miesta podnikania, do miesta, kde má garážovaný nákladný automobil a späť. Argumentuje tým, že nákladný automobil nemôže garážovať v mieste podnikania, ale keby tam parkoval, tak by predsa každý deň odtiaľ vychádzal na rozvoz a rátalo by sa mu to ako pracovná cesta.
Miesto podnikania v ŽL: Trnava
Nákladný automobil parkuje: Bratislava
Napíšte mi, prosím, svoj názor, lebo mne už dochádzajú argumenty...
Podľa môjho názoru treba najskôr určiť, či miesto, kde parkuje NA je miestom pravidelného vykonávania činnosti. Čo podľa mňa nie je. Pojem miesto pravidelného vykonávania činnosti nie je v zákone o DzP špecifikovaný. Takýmto miestom môže byť miesto uvedené v ŽL, prevádzkáreň a pod.Pochybujem, že miesto garážovania možno považovať za takéto miesto-žiadna činnosť sa tu nevykonáva. A keďže sa nejedná o takéto miesto, nevidím v ustanoveniach § 19 odst.2 písm.e dôvod, aby sa výdaj na použitie OA nemohol uplatniť ako výdaj ovplyvňujúci DZ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať