Zavrieť

Porady

poplatok MYTO CZ

V decembri firma zaplatila tzv. vratnú kauciu na poplatky za užívanie diaľníc v ČR v roku 2007. Išlo o minimum zaplatené za jeden voz. Poradí mi niekto s účtovaním?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Vratná kaucia bude po vrátení prístroja vrátená firme. Účtoval by som to na 314.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jozef I
    Vratná kaucia bude po vrátení prístroja vrátená firme. Účtoval by som to na 314.
    Nepoužila by som účet záloh, tie podliehajú dph, účtovala by som kauciu na 379 378.
    Naposledy upravil Tweety : 08.01.07 at 07:30 Dôvod: mylný účet

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Tweety
    Nepoužila by som účet záloh, tie podliehajú dph, účtovala by som kauciu na 379.
    Neviem, prečo by som mal použiť účet záväzkov keď mám pohľadávku. Kde je napísané, že účet 314 je nejako spojený s DPH ?

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Problém je v tom, že to nie je kaucia na nejaký stroj, ale priamo poplatok za užívanie ciest. Lenže vyúčtovanie od firmy MYTO CZ žiadne, len pri každom dobíjaní kreditov poznámka na bločku, že ...zostatok je napr.1656,--Kč. Takže som to preúčtovala na 538... Je to zle?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.