Zavrieť

Porady

Účtovanie stravného SZČO.

FO SZČO účtujúca v Podvojnom účtovníctve by si chcela od Januára 2007, začať uplatňovať do nákladov stravné 89,- Sk.
Mohli by ste mi poradiť, cez aké účty by som mohla účtovať nákup stravovacích poukážok nejakej spoločnosti, a nasledné uplatnenie stravného do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Daduľa
    FO SZČO účtujúca v Podvojnom účtovníctve by si chcela od Januára 2007, začať uplatňovať do nákladov stravné 89,- Sk.
    Mohli by ste mi poradiť, cez aké účty by som mohla účtovať nákup stravovacích poukážok nejakej spoločnosti, a nasledné uplatnenie stravného do nákladov?
    Stravná poukážka je cenina: 213/211,221

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    tak tak, len od 1.1.2007 platí, že živnostník si môže dať do výdavkov/ nákladov celú sumu stravného vo výške 89,- Sk.. toť problém, kam to zaúčtovať do nákladov žeby 527?

    DenisaM je offline (nepripojený) DenisaM

    DenisaM
    Ahojte, idem sa zamiešať do tejto diskusie, lebo v otázke stravného stále nemám úplne jasno.
    Ešte by som sa vrátila do roku 2006. SZČo si mohol uplatniť a dať do nákladov len 55% z ceny stravnej poukážky, teda 55% z 89Sk. Keď však bol na pracovnej ceste, tak si môže na vyúčtovaní pracovnej cesty uplatniť stravné v plnej výške 89Sk?
    Inak, ide o SZČO účtujúceho v sústave podvojného účtovníctva.

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Ano, pri pracovnej ceste má nárok normálne ako zamestnanec na plnú výšku stravného v danom časovom pásme, čiže napr. 5-12 hod. 89,-Sk.

    DenisaM je offline (nepripojený) DenisaM

    DenisaM
    Ďakujem Daduľa, pomohla si mi ujasniť si to. Už dávno som uvažovala, že pre SZČO je výhodnejšie dať si prácu s cesťákmi, ako nakupovať stravné poukážky, keď denno - denne cestuje a pracuje po okolitých dedinách.
    Ešte raz Ďakujem.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    DenisaM
    Ďakujem Daduľa, pomohla si mi ujasniť si to. Už dávno som uvažovala, že pre SZČO je výhodnejšie dať si prácu s cesťákmi, ako nakupovať stravné poukážky, keď denno - denne cestuje a pracuje po okolitých dedinách.
    Ešte raz Ďakujem.
    Od 1.1.2007 už je to jedno, bola schválená suma 89 Sk aj na stravné lístky

    Účtovanie stravného SZČO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.