Zavrieť

Porady

Životná poistka a DPFO

Čaute, dá sa znížiť daňový základ životkou, ktorá bola uzavretá v decmbri 2006 polroka dopredu? J si myslím, že asi len alikvotná časť na 1 mesiac 2006?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    Áno dá sa, v sume aká bola zaplatená v roku 2006, maximálne do výšky 12000 Sk. Poistenie alebo sporenie sa dá odrátať v roku 2006, aj keď bolo zaplatené koncom decembra pri splnení ostatných podmienok /dlžka trvania poistnej zmluvy do budúcnosti, nemôže sa hýbať so zmluvou/.V roku 2007 sa už nebude dať odrátať zo životky ani zo sporenia, iba z doplnkového dôchodkového sporenia.
    Naposledy upravil Cecilia : 10.01.07 at 10:48

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Cecilia
    V roku 2007 sa už nebude dať odrátať zo životky ani zo sporenia, iba z doplnkového dôchodkového sporenia.
    Podľa mňa zmena sa týka len toho že zamestnávateľ si nebude môcť dať do nákladov výdavky do 6% čo prispieval zamestnancom na životné poistenie.
    Odpočítateľná položka 12000 za životné,účelové a dôchodkové sporenie bola za splnených podmienok zachovaná.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Cecilia,tvoja odpoveď je mimoriadne zlá a nepresná-ty si mýliš poistné ktoré si platia ľudia sami a poistné ktore platia firmy svojim zamestancom.ZHRNUTIE-človek ktorý si platí životné poistenie a splňuje tie obligátnépodmienky t.j.platnosť pz min.10rokov a trvanie minim.do 55r.veku si možu dať ľudia do nakladov aj ďalšie roky!!!Ak máš iný názor napíš kto a kedy toto zrušil???Lebo ja sa o to denno denne zaujímam a nič také nieje.To čo ty píšeš to je pravda ale len V PRIPADE AK ZAMESTNAVATEL PLATI POISTENIE ZAMESTNANCOVI.Prepáč mi ten ton ale dosť ma to nahnevalo,lebo potom dosť ľudí možeš pomýliť.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Cecilia
    Neviem, asi ja som si to takto zovšeobecnila aj na živnostnívkov a zamestnancov.
    Týka sa to len zamestnávateľov a tých 6% na účelové sporenie a životné poistenie. Odpočet 12000 pre zamestnancov je zachovaných.

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    aj ja som len človek a nehanbím sa za to, že sa občas mýlim, preto som na Porade, aby som sa mýlila vždy menej

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Cecilia
    aj ja som len človek a nehanbím sa za to, že sa občas mýlim, preto som na Porade, aby som sa mýlila vždy menej
    Trochu si si to popliela, stáva sa.

    Aby si to napravila, preškrtni v prvom príspevku poslednú vetu a bude to správne. Zvyšok je v poriadku.
    SZČO si platí mesačne 1051,- životnú poistku ide táto suma do nákladov alebo až tá konečná 12.000 do da§ového priznania ?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    SZČO si platí mesačne 1051,- životnú poistku ide táto suma do nákladov alebo až tá konečná 12.000 do da§ového priznania ?

    Do nákladov nie. Životnú poistku si môže odrátať ako odpočítateľnú položku v sume maximálne 12.000

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Suma max 12.000 Sk je nezdaniteľná časť základu dane, Platenie poistného účtuješ ako výdavok neovplyvňujúci základ dane.

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    Čo v prípade ak podnikateľ zrušil životnú poistku, ale v predchádzajúcom období si uplatnil v DP FO odpočítateľnú položku na túto poistku. Musí vrátiť túto daň alebo nie?

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    certik Pozri príspevok
    Čo v prípade ak podnikateľ zrušil životnú poistku, ale v predchádzajúcom období si uplatnil v DP FO odpočítateľnú položku na túto poistku. Musí vrátiť túto daň alebo nie?
    Už som to našla vďaka Porade :-)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dnes som sa dozvedela, že u zamestnancov - v armáde - si môžu v daňovom priznaní uplatniť aj stavebné sporenie ako odpočítateľnú položku ... asi ako účelové sporenie. Viac neviem.
    Stretli ste sa už s tým niekto

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Katy a R Pozri príspevok
    Dnes som sa dozvedela, že u zamestnancov - v armáde - si môžu v daňovom priznaní uplatniť aj stavebné sporenie ako odpočítateľnú položku ... asi ako účelové sporenie. Viac neviem.
    Stretli ste sa už s tým niekto
    Pochybujem, že by pre vojakov platil iný daňový zákon, než pre ostatných civilných občanov. Myslím, že si to niekto zle vysvetlil...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.