Zavrieť

Porady

Aký vymeriavací základ má byť?

Mám tiež taký problém - mám zamestnanca, ktorý má len HM 7600 mal jeden deň dovolenku. Program mi vypočíta jeho mzdu ako za opdracované dni HM 7200 a 350 za dovolenku(čiže hrubá mzda 7550 za celý mesiac). Je tento výpočet správny? Volala mi jedna pani zo sociálky že tam musí byť suma 7600
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Treba dorovnať do minimálnej mzdy - formou doplatku do minimál.mzdy tých 50 Sk. V softvéri by mala byť možnosť v parametroch nastaviť doplatok, v prípade ak nedosiahne min. mzdu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak mesačná mzda je 7600 a mzda za odpracovaný čas je 7200, to vyzerá na 19 pracovných dní (18 odpracovaných + 1 deň dovolenka), čo je zvláštne, ale pri nepravidelnom režime to môže byť. V tomto prípade netreba doplácať do minimálnej mzdy, tá je splnená, ale treba navýšiť dovolenkový priemer na miminimálnu mzdu a minimálny mzdový nárok (dovolenkový priemer nesmie byť nižší ako minimálna mzda a minimálny mzdový nárok ZP_§134_ods.5). V tomto prípade (ak fond p.č. je naozaj 19 dní), by mal mať za deň najmenej 400 Sk.
Taktiež treba dodržať minimálne mzdové nároky ako priložila linky liba2, ale tie sú zrejme splnené.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ahojte, prosím Vás zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou 7600 odpracoval v 12/2006 14,5 dní, 4,5 dní mal dovolenku a 2 dní bol sviatok.
Prosím Vás v akej správnej výške má byť jeho mzda?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mikolajova
Ahojte, prosím Vás zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou 7600 odpracoval v 12/2006 14,5 dní, 4,5 dní mal dovolenku a 2 dní bol sviatok.
Prosím Vás v akej správnej výške má byť jeho mzda?
Postupuj analogicky podľa predchádzajúceho príspevku od somij
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Takže len kvôli kontrole:
7600/21 - 361,9
odprac.dni x 14,5 - 5248
sviatok x 2 - 724
dovolenka 3Q-350 Sk/deň - 1575
Takže HM - 7547 Sk (tu je moja dilema, nevadí, že je nižšie ako 7600,-?)
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mikolajova
Takže len kvôli kontrole:
7600/21 - 361,9
odprac.dni x 14,5 - 5248
sviatok x 2 - 724
dovolenka 3Q-350 Sk/deň - 1575
Takže HM - 7547 Sk (tu je moja dilema, nevadí, že je nižšie ako 7600,-?)
Tu je zrada, somij uvádza ako to má byť
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Takže dovolenka má byť 1628,55 ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno, ale zaokrúhlila by som to na koruny.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ak som správne pochopila, stále sa odvíjať od mzdového nároku, čiže neriadiť sa v tomto prípade dovolenkovým priemerom. Je možné, že dovolenka bude v každom mesiaci iná?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak dovolenkový priemer je nižší ako minimálna mzda a mzdový nárok, musí sa na tieto sumy navýšiť. V takom prípade, ak je odmeňovaný mesačne, môže byť dovolenkový priemer každý mesiac iný.
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

V programe mám zadané doplatok min.mzdy ale aj tak ma program nepustí a stále mi to vyhadzuje to isté 7550,-Sk
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

jholubok
V programe mám zadané doplatok min.mzdy ale aj tak ma program nepustí a stále mi to vyhadzuje to isté 7550,-Sk
Ide o odmeňovanie hodinovou mzdou? Treba si skontrolovať, či dovolenk.hodinová mzda je tiež minimálne 43,70 Sk. Pre tento problém je vždy lepšie dať zamestnancovi aspoň 1,2 násobok minimál.mzdy - a veľa takých má na to nárok zo zákona, len zamestnávatelia si to neuvedomujú.
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

Chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom vymeriavacieho základu. Zamestnankyňa odmeňovaná hodinovou mzdou (52,50 Sk/hod.) čerpala 1.12.06 dovolenku. 2.12. bola sobota a od 3.12. je na materskej dovolenke. Aké by mali byť minimálne vymeriavacie základy pre odvody do Sociálnej a zdravotnej poisťovne? Čím viac hľadám, tým viac sa zamotávam...
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

kubranka
Chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom vymeriavacieho základu. Zamestnankyňa odmeňovaná hodinovou mzdou (52,50 Sk/hod.) čerpala 1.12.06 dovolenku. 2.12. bola sobota a od 3.12. je na materskej dovolenke. Aké by mali byť minimálne vymeriavacie základy pre odvody do Sociálnej a zdravotnej poisťovne? Čím viac hľadám, tým viac sa zamotávam...
Ak nastúpila na MD, tak len vo výške mzdy za 1.12.2006, takže pri 8-hodinovom pracovnom čase: 52,50 x 8 = 420,-Sk , tu neplatí povinnosť platiť z minima, ani na SP, ani ZP. Nezabudni poslať aj oznámenie na zdravotnú poisťovňu o zmene na kód 1.0., aby vedeli prečo je vymer.základ 420,-Sk za 12/06
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Oznámenie som tuším poslala, ale ešte to pre istotu preverím.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Na MD nastúpila až 3.12, t.j. na SP by mala odvisť z minima za 2 dni, čiŽe najmenej z 7600/31x2 = 491 Sk. Na ZP sa minimum počíta podľa pracovných dní, takže odvedie sa z toho, čo zarobila.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

somij
Na MD nastúpila až 3.12, t.j. na SP by mala odvisť z minima za 2 dni, čiŽe najmenej z 7600/31x2 = 491 Sk. Na ZP sa minimum počíta podľa pracovných dní, takže odvedie sa z toho, čo zarobila.
Somij, myslím, že v tomto prípade to tak nie je. Informovala som sa na ZP,
a minimum sa počíta len pri neplatenom voľne a absencii. I keď v tomto prípade bude VZ len za 1 deň, berie sa do úvahy aj sobota - ale neprepočítava sa do VZ. Pretože nedošlo k absencii a k neplatenému voľnu. V tomto prípade to dopláca štát. Je to tak na 100%.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Orsz
Somij, myslím, že v tomto prípade to tak nie je. Informovala som sa na ZP,
a minimum sa počíta len pri neplatenom voľne a absencii. I keď v tomto prípade bude VZ len za 1 deň, berie sa do úvahy aj sobota - ale neprepočítava sa do VZ. Pretože nedošlo k absencii a k neplatenému voľnu. V tomto prípade to dopláca štát. Je to tak na 100%.
Somij ale písala o SP nie o ZP.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

jankasm
Somij ale písala o SP nie o ZP.
Áno, máš pravdu. Ale je to tak aj v prípade SP, tiež sa neodvádza z min. VZ, ale z toho, čo má odpracované.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať