Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok

Som na materskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok a môj dotaz je: koľko môžem zarobiť z prenájmu nehnuteľnosti, aby som nemala znížený rodičovský príspevok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    itka
    Som na materskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok a môj dotaz je: koľko môžem zarobiť z prenájmu nehnuteľnosti, aby som nemala znížený rodičovský príspevok?
    Rodičovský príspevok sa neznižuje. Sleduje sa výška zdaniteľného príjmu, vr. príjmu z prenájmu, za účelom zistenia, či treba podávať DP, prípadne RZ ZP.

    itka je offline (nepripojený) itka

    itka
    Ďakujem za odpoveď, ale aj tak nie som v obraze. Poprosím ešte jednu odpoveď. Od akeho príjmu treba podať daňové priznanie?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    itka
    Ďakujem za odpoveď, ale aj tak nie som v obraze. Poprosím ešte jednu odpoveď. Od akeho príjmu treba podať daňové priznanie?
    Daňové priznanie za rok 2006 sa nepodáva do príjmu 45.408,-- Sk, (ak sa neuplatňuje daňový bonus).

    itka je offline (nepripojený) itka

    itka
    To znamená, že ak je manžel SZČO a uplatní si daňový bonus na 2 deti, ja musím moj príjem napr. 45. 000,- zdaniť?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    itka
    To znamená, že ak je manžel SZČO a uplatní si daňový bonus na 2 deti, ja musím moj príjem napr. 45. 000,- zdaniť?
    Keď si uplatňuje manžel daňový bonus, tak ty nemusíš podať daňové priznanie, lebo si nedosiahla príjem 45.408,-- Sk.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Anja111
    Keď si uplatňuje manžel daňový bonus, tak ty nemusíš podať daňové priznanie, lebo si nedosiahla príjem 45.408,-- Sk.
    Pôvodca textu príspevku: itka
    To znamená, že ak je manžel SZČO a uplatní si daňový bonus na 2 deti, ja musím moj príjem napr. 45. 000,- zdaniť?

    Alebo manžel si môže odpočítať rozdiel medzi 90816,- Sk a 45000,- Sk a dá si to on ako nezdaniteľnú položku na teba.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    itka
    Ďakujem veľmi pekne.
    Prosím pekne. A tiež veľmi...

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    itka
    Som na materskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok a môj dotaz je: koľko môžem zarobiť z prenájmu nehnuteľnosti, aby som nemala znížený rodičovský príspevok?


    Ale nezabudnite na odvody do SP!

    rodičovský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.