Zavrieť

Porady

Uplatnenie preplatku na dani

Dobrý deň. Bol by som rád, keby ste mi poradili v jednej záležitosti.
Rád by som vedel, či sa dá nejakým spôsobom uplatnit preplatok na dani , cize
( zaklad dane - nezdanitelna cast ) je nižší ako 0.
Keď som sa pozeral na DP - typ B, tak mi vychadzalo, že sa to dá iba pri daňovom bonuse. Ale ten zaratať nemozem.
Za poradenie vopred ďakujem. Juraj

Usporiadat
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

preco vznikol preplatok dane? preplatok sa da ziadat ak je vyssi myslim ako 100 sk je to v zakone a DzP. Ziadost je na spodu strany 9 DP typB pod danovym bonusom
0 0
kamos665 kamos665

kamos665 je offline (nepripojený) kamos665

horka
preco vznikol preplatok dane? preplatok sa da ziadat ak je vyssi myslim ako 100 sk je to v zakone a DzP. Ziadost je na spodu strany 9 DP typB pod danovym bonusom
jednoducho. prijem bol 124000sk, pausalne vydavky 60perc a nezdanitelna cast za 7 mesiacov. tam je nejakych 3000sk minus
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

nezdaniteľná časť na daňovníka je nedeliteľná 90816
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tvoj základ pre daň je 0,- a daň je 0,-
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Základ dane je 49600 a od základu si môžeš odpočítať nezdaniteľnú časť len do výšky základu dane, t.z. výsledok tak ako píše Muška.
0 0
kamos665 kamos665

kamos665 je offline (nepripojený) kamos665

a nie je žiadna možnosť, žeby som dostal nejake peniaze od DU?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

daňový bonus
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

kamos665
a nie je žiadna možnosť, žeby som dostal nejake peniaze od DU?
Nárok máš na daňový bonus.

Ak si žiadne preddavky na DÚ nedal....tak Ti ani žiadne predsa nemôžu vrátiť, nárok máš len na daňový bonus.
0 0
kamos665 kamos665

kamos665 je offline (nepripojený) kamos665

Ten daňovy bonus si nemôžem uplatniť. Mám 19 rokov a do rodičovstva sa neženiem. radšej.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

....v zadaní píšeš niečo o DB, tak preto som Ti odpovedala aj o DB
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

kamos665
jednoducho. prijem bol 124000sk, pausalne vydavky 60perc a nezdanitelna cast za 7 mesiacov. tam je nejakych 3000sk minus
A len taká podotázka:

Máš v živnosti zapísanú "remeselnú činnosť" - musel si pri otvorení živnosti dokladovať vyučenie v odbore a prax???

Lebo ak to nemáš vyslovené "remeselnú" činnosť, tak ideš na 40 % paušálne výdavky.
0 0
kamos665 kamos665

kamos665 je offline (nepripojený) kamos665

ano, napisal som, ze si ho uplatnit nemozem,
0 0
kamos665 kamos665

kamos665 je offline (nepripojený) kamos665

toto o čom sa tu piše, je danove priznanie môjho bratranca, je stolar a stavbar. vyslovene remeselne prace
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

kamos665
toto o čom sa tu piše, je danove priznanie môjho bratranca, je stolar a stavbar. vyslovene remeselne prace
Tak dobre som sa už dávno nezasmiala - nič v zlom

Tak koho vlastne riešime? Píšeš o bratrancovi.....potom o sebe, že máš 19 a nemáš nárok na DB. No, ale teda snáď ani bratranec nemá nárok na DB.

Celkom milé ....takto skoro ráno
0 0
kamos665 kamos665

kamos665 je offline (nepripojený) kamos665

ĎAKUJEM VŠETKYM KTORI NAPISALI, VELMI STE MI POMOHLI, V TYCH ZAKONOCH SA VELMI NEVYZNAM
0 0
kamos665 kamos665

kamos665 je offline (nepripojený) kamos665

Muška
Tak dobre som sa už dávno nezasmiala - nič v zlom

Tak koho vlastne riešime? Píšeš o bratrancovi.....potom o sebe, že máš 19 a nemáš nárok na DB. No, ale teda snáď ani bratranec nemá nárok na DB.

Celkom milé ....takto skoro ráno

SAMOZREJME JA 19 ON 20 A OBAJA BEZDETNY. A JA MAM OBCHODNU AKADEMIU
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

remeselnú živnosť má ak musel na Živnostenskom úrade niečo z tohoto doložiť

Doklady o odbornej spôsobilosti sa pre potreby tohto zákona nahrádzajú:

* výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príbuzného odboru a dokladom o vykonaní najmenej 3-ročnej praxe v odbore alebo v príbuznom odbore, alebo
* vysvedčením o maturitnej skúške na strednej odbornej škole alebo na strednom odbornom učilišti alebo na gymnáziu s predmetmi odbornej výchovy alebo na nadstavbovom štúdiu v rovnakom odbore a dokladom o vykonaní najmenej dvojročnej praxe v odbore, prípadne v príbuznom odbore alebo
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

kamos665
a nie je žiadna možnosť, žeby som dostal nejake peniaze od DU?
Tak to by Ti museli poslať naše, ktoré im odovzdáme a to už by bola sociálna výpomoc. Ešte niečo kamoš(kamos665), Muška si určite zaslúži ocenenie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška
remeselnú živnosť má ak musel na Živnostenskom úrade niečo z tohoto doložiť

Doklady o odbornej spôsobilosti sa pre potreby tohto zákona nahrádzajú:

* výučným listom alebo iným dokladom o riadnom ukončení príbuzného odboru a dokladom o vykonaní najmenej 3-ročnej praxe v odbore alebo v príbuznom odbore, alebo
* vysvedčením o maturitnej skúške na strednej odbornej škole alebo na strednom odbornom učilišti alebo na gymnáziu s predmetmi odbornej výchovy alebo na nadstavbovom štúdiu v rovnakom odbore a dokladom o vykonaní najmenej dvojročnej praxe v odbore, prípadne v príbuznom odbore alebo
najviac sa mi páči, že k výkonu účtovníctva nie je potrebné preukazovanie odbornej ani inej spôsobilosti....Preto je naša práca taká ľahká a teda aj tak honorovaná
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať