Zavrieť

Porady

Dovolenka - 20 alebo 25 dni?

Zdravim.
Uz to tu(ale aj inde) bolo niekolkokrat mozno spominane ale aj tak mi to nie je jasne. Uvediem priklad:
Zamestnanec je narodeny napr. 15.12.1974, do zamestnania nastupil 1.9.1998, predtym uspesne absolvoval VS, ktoru zacal 1.9.1993 a ukoncil cca v maji 1998. Po VS a pred nastupom do prace bol evidovany na urade prace. A tu je moj problem - kolko dni ma narok na dovolenku v roku 2007? Precital som si zakonnik prace ale aj tak malo platne. Pocet 15-tich rokov mam ratat od nastupu na VS?(splnena podmienka uspesneho ukoncenia studia) Ak ano, tak by to malo byt jasne - v 2007 ma narok 20 dni a az v roku 2008 narok 25 dni. Ale co znamena pojem uspesne ukoncenie studia? Nemoze to byt aj uspesne ukoncenie studia na SŠ??? Lebo v tomto pripade by mi to vychadzalo tak, ze 15 odpracovanych rokov po dovrseni 18. roku veku by mal zamestnanec uz v roku 2007(1992 kedy dovrsil 18 rokov + 15 rokov = 2007) a teda narok 25 dni dovolenky by mal uz v spominanom roku. Tak ako to vlastne je? Vysvetli mi to niekto? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ramonez
    Zdravim.
    Uz to tu(ale aj inde) bolo niekolkokrat mozno spominane ale aj tak mi to nie je jasne. Uvediem priklad:
    Zamestnanec je narodeny napr. 15.12.1974, do zamestnania nastupil 1.9.1998, predtym uspesne absolvoval VS, ktoru zacal 1.9.1993 a ukoncil cca v maji 1998. Po VS a pred nastupom do prace bol evidovany na urade prace. A tu je moj problem - kolko dni ma narok na dovolenku v roku 2007? Precital som si zakonnik prace ale aj tak malo platne. Pocet 15-tich rokov mam ratat od nastupu na VS?(splnena podmienka uspesneho ukoncenia studia) Ak ano, tak by to malo byt jasne - v 2007 ma narok 20 dni a az v roku 2008 narok 25 dni. Ale co znamena pojem uspesne ukoncenie studia? Nemoze to byt aj uspesne ukoncenie studia na SŠ??? Lebo v tomto pripade by mi to vychadzalo tak, ze 15 odpracovanych rokov po dovrseni 18. roku veku by mal zamestnanec uz v roku 2007(1992 kedy dovrsil 18 rokov + 15 rokov = 2007) a teda narok 25 dni dovolenky by mal uz v spominanom roku. Tak ako to vlastne je? Vysvetli mi to niekto? Dakujem.
    Ten druhý postup je správny. V roku 2007 splňa podmienky na 5 týždňov dovolenky.

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    V zákone stojí... do odpracovaných rokov rátame :
    - od dovŕšenia 18 rokov do skončenia SŠ, VŠ ( úspešne )
    - evidencia na ÚP
    - MD a RD

    Dovolenka - 20 alebo 25 dni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.