Zavrieť

Porady

512 alebo 568?...512 alebo 501?

na aky ucet zauctovat poistenie na sluzobnu cestu ak pride zamestnanec ktory tam ide s dokladom na preplatenie este pred sluzobkou..rovno z pokladne ...na 512/211 alebo 568/211.....mam to brat ze to platila firma alebo ze to platil zamestnanec a preplacam mu nahradu?...alebo take viza do USA, ak si ho da preplatit popredu...???512/211 alebo 518/211....

A na aky ucet dat ak zamestnanec na sluzobke kupil nejake nastroje na vykon cinnosti na sluzobke a zaplatil to zo zalohy...su to vedlajsie nutne vydaje na sluz. ceste?..512? alebo 501?a mam to uctovat mimo sluzobnej cesty...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    bui
    na aky ucet zauctovat poistenie na sluzobnu cestu ak pride zamestnanec ktory tam ide s dokladom na preplatenie este pred sluzobkou..rovno z pokladne ...na 512/211 alebo 568/211.....mam to brat ze to platila firma alebo ze to platil zamestnanec a preplacam mu nahradu?...alebo take viza do USA, ak si ho da preplatit popredu...???512/211 alebo 518/211....

    A na aky ucet dat ak zamestnanec na sluzobke kupil nejake nastroje na vykon cinnosti na sluzobke a zaplatil to zo zalohy...su to vedlajsie nutne vydaje na sluz. ceste?..512? alebo 501?a mam to uctovat mimo sluzobnej cesty...
    poistenie skôr fin. služba ako cestovné a nástroje 501, či spolu alebo nie na jednom doklade urob podľa toho, ako sa ti lepšie účtuje v Tvojom softe

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    pri zahraničnej pracovnej ceste patrí medzi náhrady aj poistenie nevyhnutných liečebných nákladov v zahraničí, takže by sa to malo účtovať na účet 512 a tak isto ak ide o víza súvisiace so zahraničnou pracovnou cestou. Zaúčtovať sa to môže buď priamo na 512/211 alebo im to dať ako preddavok 335/211 a na po ukončení pracovnej cesty pri vyúčtovaní celkových náhrad zaúčtovať na 512/335
    nákup nástrojov určite 501, nie sú to vedľajšie nutné výdaje

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    a zase si mam vybrat

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    bui
    a zase si mam vybrat
    Od toho je porada, aby ti dala možnosti na výber.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Keby aspon bolo viac argumentov pre a proti....

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Napise mi este niekto svoj nazor?..nech je z coho vyberat..resp. nech je lahsie sa rozhodovat..

    viac hlav viac rozumu

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bui
    Napise mi este niekto svoj nazor?..nech je z coho vyberat..resp. nech je lahsie sa rozhodovat..

    viac hlav viac rozumu
    Alena Ti napísala a pod príspevkom sú t.č. 3 súhlasy-myslím, že už tých viac hláv máš

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    kde vidim tie suhlasy.? predtym to bolo vidiet hned pod prispevkom..no teraz tam nevidim nic....alebo som prepracovana?

    Takze super..vsetky poistenia co sa preplatili rovno z pokladne este pred zacatim sluzobiek som opravila z 512 na 568..podla roznych prispevkov na porade...
    ..a vidim ze som to nemala robit...au...


    a ak zamestnanec na zahr.sluzobnej ceste pouziva auto z pozicovne..kde je pozicanie auta zaplatene inou firmou..avsak PHM do tohto auta plati nas zamestnanec a donesie blocky vo vyuctovani, tak PHM zauctujem na 501?alebo 512 ako cestovne?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    bui
    na aky ucet zauctovat poistenie na sluzobnu cestu ak pride zamestnanec ktory tam ide s dokladom na preplatenie este pred sluzobkou..rovno z pokladne ...na 512/211 alebo 568/211.....mam to brat ze to platila firma alebo ze to platil zamestnanec a preplacam mu nahradu?...
    Pridám ten iný názor, aby ste zvážili prípadnú opravu. Citácia dotknutého ustanovenia ZCN znie:

    § 11
    Poistenie liečebných nákladov v zahraničí
    Zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste patrí náhrada preukázaných výdavkov za poistenie nevyhnutných liečebných nákladov v zahraničí; táto náhrada zamestnancovi nepatrí, ak ho takto poistil zamestnávateľ.

    Názor:
    Ak si zamestnanec zaobstaral poistenie liečebných nákladov v zahraničí pred pracovnou cestou, jedná sa o výdavok vynaložený v mene zamestnávateľa ... čiže aplikujem druhú časť ustanovenia. Táto náhrada zamestnancovi nepatrí, ak ho takto poistil zamestnávateľ.
    Účet za poistenie by som neprikladala k cestovnému príkazu ak bol hradený pred nástupom na túto pracovnú cestu a účtovala 568.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ešte dodám, že niekedy sa pri "vystavovaní" dokladov spojených s vybavením poistenia robia formálne nesprávnosti, ktoré nakoniec komplikujú účtovanie. Čiže záleží aj na tom, ako bol vystavený doklad súvisiaci s poistením liečebných nákladov v zahraničí a či existuje interné usmernenie zamestnávateľa, ako sa má v týchto prípadoch postupovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.