Zavrieť

Porady

inventar

nie som si ista ako zauctovat nakupeny nabytok, priamo do nakladov, alebo sa musi odpisovat? ani jedna skrinka ani jeden stol nepresiahol hranicu 30.000,-,podla mojho ma kazdy kus nabytku samostnatne pouzitie a preto by sa mala hodnotit cena kazdeho kusu samostatne a nemalo by sa k tomu pristupovat ako ku suboru veci, aky mate nazor?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Záleží od toho čo máš na faktúre príp. na bločku z ERP napísané. Ak tam máš napr. kancelársky nábytok v celkovej hodnote 32000,- Sk tak je to ako celok a musíš to odpisovať, ale ak máš napr. stôl v hodnote 35OO,- Sk, skrinka v hodnote 4300,- Sk tak to môžeš dať rovno do spotreby.

    danica je offline (nepripojený) danica

    danica
    Nemám jasno v nasledovnom, preto sa chcem poradiť:
    Fa v celkovej sume 32 100,-
    PC Celerom 11 400,-
    Monitor 5 500,-
    Windows XP OEM 3300,-
    MO Office Basic 7100,-
    Prenos a konverzia dát do PC 4 800,-
    Poraďte ako všetko dať do inventára, lebo náš účtovník tvrdí že celé je HIM??

    danica je offline (nepripojený) danica

    danica
    a čo s prenosom dát a konverziou do PC 4800,-
    ja som bola toho nazoru ze PC Celerom 11 400 a Monitor do inventára 5500, Windows XP 3300,- a Office 7100,- do SW dať celkom 27 300,- Sk

    Ina22 je offline (nepripojený) Ina22

    Ina22
    PC Celerom 11 400,-
    Monitor 5 500,-
    Windows XP OEM 3300,-
    ___________________________
    spolocne fungujuci celok - operacny system je sucastou PC - ale nepresiahol 30tis, tak by mohol byt ako inventar

    MO Office Basic 7100,- - je to samostatny SW, inventar


    Prenos a konverzia dát do PC 4 800,- bud k novemu PC alebo samostatne sluzby

    danica je offline (nepripojený) danica

    danica
    takže ešte raz k fa na 32 100,- Sk
    robím iba podklady pre učtovníka
    na príjemku som dala PC Celeron 11400,- Monitor -5500,-Microsoft Windows 3300,-, Microsoft Office 7100,- spolu 27 300,- Sk samozrejme bez prenosu dát

    odkaz znel že toto je HIM

    v súvahe je na Stroje, prístroje a zariad. 022000 celá suma 32 100,-
    softvér 013000 žiadne obraty, ani DHM, Inventár 028000...
    Prosim o upresnenie ako to ma správne byť v inventári - prosím súrne....
    Vďaka
    Naposledy upravil danica : 05.09.07 at 06:22

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Danica:

    V tvojom prípade ide o súbor hnuteľných vecí podľa 22/4 ZDP
    Všetko Ti vstupuje do OC, aj Windows, MO office basic, ....účtuješ na 042/321. Zaradíš do používania v OC na 022/042. Cena je vyšia ako 30 tis. Sk, odpisuješ

    Odpisuješ v 1.0S, KP:30.0.
    Tento súbor eviduješ tak, aby boli preukázateľne zabezpečené údaje o jednotlivých veciach zaradených do súboru.......(prečítaj si par.22/4)

    Rozlišujeme :
    1. súbor hnuteľných vecí - je súhrn samostatných hnuteľných vecí, kt. majú samostatno technicko ekonomické určenie. súbor sa účtuje tak, aby boli zabezpečené preukázateľne technické a hodnotové údaje o jednotlivých veciach zaradených do súboru.
    2. od súboru rozlišujeme príslušenstvo majetku. Sú to veci, kt. tvoria s hlavnou vecou jeden majetkový celok a sú súčasťou jeho ocenenia a evidencie. Ak obstaráme príslušenstvo neskôr, a dodatočne sa k hlavnej veci priradí, zvýši jej OC.

    Príslušenstvom počítača môže byť tlačiareň, kt. sa obstarala spolu s počítačom, ak sa trvalo s konkrétnym počítačom užíva. Ak má UJ dva počítače a používa k nim tú istú tlačiareň, tlačiareň je v tomto prípade samostatná hnuteľná vec.

    danica je offline (nepripojený) danica

    danica
    betka Pozri príspevok
    Danica:

    V tvojom prípade ide o súbor hnuteľných vecí podľa 22/4 ZDP
    Všetko Ti vstupuje do OC, aj Windows, MO office basic, ....účtuješ na 042/321. Zaradíš do používania v OC na 022/042. Cena je vyšia ako 30 tis. Sk, odpisuješ

    Odpisuješ v 1.0S, KP:30.0.
    Tento súbor eviduješ tak, aby boli preukázateľne zabezpečené údaje o jednotlivých veciach zaradených do súboru.......(prečítaj si par.22/4)

    Rozlišujeme :
    1. súbor hnuteľných vecí - je súhrn samostatných hnuteľných vecí, kt. majú samostatno technicko ekonomické určenie. súbor sa účtuje tak, aby boli zabezpečené preukázateľne technické a hodnotové údaje o jednotlivých veciach zaradených do súboru.
    2. od súboru rozlišujeme príslušenstvo majetku. Sú to veci, kt. tvoria s hlavnou vecou jeden majetkový celok a sú súčasťou jeho ocenenia a evidencie. Ak obstaráme príslušenstvo neskôr, a dodatočne sa k hlavnej veci priradí, zvýši jej OC.

    Príslušenstvom počítača môže byť tlačiareň, kt. sa obstarala spolu s počítačom, ak sa trvalo s konkrétnym počítačom užíva. Ak má UJ dva počítače a používa k nim tú istú tlačiareň, tlačiareň je v tomto prípade samostatná hnuteľná vec.
    Betka ja nie som učtovník len robím podklady a chcem vedieť ako to treba dať na karty do evidencie

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Urobíš jednu evidenčnú kartu HM na celé PC s príslušenstvom (ako popísala Betka), na ktorej môžeš rozpísať jednotlivé príslušenstvá.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    dalilada Pozri príspevok
    Urobíš jednu evidenčnú kartu HM na celé PC s príslušenstvom (ako popísala Betka), na ktorej môžeš rozpísať jednotlivé príslušenstvá.
    ... na ktorej musíš rozpísať jednotlivé obstarané hnuteľné veci/ názov, cena/.

    danica je offline (nepripojený) danica

    danica
    Ďakujem to mi je jasné čiže položkovite dám v celkovej sume 27 300,- Sk len neviem kde dám konverziu a prenos dát do PC v sume 4800,- veď je to služba a naš účtovník tvrdí že je to celé HIM 32 100,- Sk, tak ako som uviedla v horeuvedenom príspevku

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Dala by som to do OC, pretože ide o vedľajší náklad súvisiaci s obstaraním PC až do doby jeho zaradenia do používania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.