Zavrieť

Porady

prelom rokov-faktúra 07,dát.dod.06

Ahojte, prosím, poraďte mi - JÚ, platca DPH.
Ak vystavím v r. 07 faktúru za službu, ktorú som poskytla v r. 06, treba robiť v daňovom priznaní al. v knihe pohľadávok/záväzkov nejaké úpravy(zápisy) - že služba vlastne bola poskytnutá? al. postupujem ako počas roka...?
doteraz som vždy vystavila Fa v tom roku, kedy bol dát.dodania,ale teraz to nejde, preto sa radšej pýtam, keďže nemám s tým skúsenosti..
ďakujem za odpoveď
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dátum zdaniteľného plnenia 31.12.2006, dátum vystavenia 2007, v pohľadávkach r. 2006 Fa nie je.
Naposledy upravil ekopo : 11.01.07 at 15:23
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Ešte raz vďaka, najmä za promptnú pomoc.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ekopo
Dátum zdaniteľného plnenia 31.12.2006, dátum vystavenia 2007, v pohľadávkach r. 2006 Fa nie je.
Podľa mňa PATRÍ do pohľadávok 2006.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Ja to robím v JÚ tak, že aj prijatá FA, ak je vystavená v tomto roku, ale dátum dodania je 06, tak to dávam do knihy pohľ./záväzkov r. 07. Zaraďujem to podľa vystavenia FA, nie podľa dodania.
----
ešte, prosím, môžete poradiť 1 vec? -
a ako, postupovať, ak by platba prišla v r. 06+dát.dodania v r. 06, ale FA vystav. v r. 07?
Ďakujem.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Mickya
J
ešte, prosím, môžete poradiť 1 vec? -
a ako, postupovať, ak by platba prišla v r. 06+dát.dodania v r. 06, ale FA vystav. v r. 07?
Ďakujem.
No vidíš.....a tu sa Ti stal presne prípad, prečo to robím, tak ako som písala vyššie.
Faktúru zaradím - aj číselne - do r. 2006 - a máš k nej aj úhradu v roku 2006
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Od kedy sa robia výkazy k DP , tak aj "JU" je tak trochu ucelený prehľad o podnikaní v roku , ktorého sa to týka.

Ja mám klienta, ktorý ešte za december 2006 vystaví faktúry do 15 januára v hodnote 1,5 mil. - myslíš, že by som to nemala dať ako pohľadávku r. 2006??? len preto, že sú vystavené v roku 2007???
Ak by som to tak urobila, tak jeho výkaz o majetku by nevypovedal nič o jeho podnikaní. /alebo nepravdu/
___________
Ako podporu svojho tvrdenia:
zákon o účtovníctve
§ 3
(1) Účtovná jednotka účtuje a vykazuje účtovné prípady v období, s ktorým časovo a vecne súvisia (ďalej len "účtovné obdobie"). Ak túto zásadu nemožno dodržať, účtovná jednotka ich zaúčtuje a vykáže v období, keď sa tieto skutočnosti zistili.
Naposledy upravil Muška : 11.01.07 at 15:03 Dôvod: doplnenie § zo zákona o účtovníctve
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

No to ste ma prekvapili !
Kedysi bolo zo zákona preklenovacie obdobie aj pre JÚ - ale od kedy je zrušené, idem tvrdo podľa dátumu vystavenia. To aj faktúru za telefón vystavenú 3.1. dáte do záväzkov 2006? Pretože ak pohľadávky, tak potom aj záväzky !
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
blcha
No to ste ma prekvapili !
Kedysi bolo zo zákona preklenovacie obdobie aj pre JÚ - ale od kedy je zrušené, idem tvrdo podľa dátumu vystavenia. To aj faktúru za telefón vystavenú 3.1. dáte do záväzkov 2006? Pretože ak pohľadávky, tak potom aj záväzky !
Môj príspevok /č.2/ som upravil podľa § 3 zák. o účtovníctve...............

Je tu veľa popísaného o tejto téme a sú samozrejme aj opačné názory : opäť to vidím na 1 : 1
www.porada.sk/t39275-df-prelom-rokov-06-07-ju.html?highlight=prelom+rokov
Naposledy upravil ekopo : 11.01.07 at 15:48 Dôvod: vložený link
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

blcha
No to ste ma prekvapili !
Kedysi bolo zo zákona preklenovacie obdobie aj pre JÚ - ale od kedy je zrušené, idem tvrdo podľa dátumu vystavenia. To aj faktúru za telefón vystavenú 3.1. dáte do záväzkov 2006? Pretože ak pohľadávky, tak potom aj záväzky !
Blška, ale to preklenovacie obdobie /do 15.1./ sa týkalo príjmov a výdajov. Nešlo o pohľadávky a záväzky.

Do záväzkov dávam aj
-mzdy za 12/2006, ktoré vystavujem aj vyplatím v 1/2007
-neuhradená platba poistného za SZČO za 12/2006
-dodávateľské faktúry
-dodávateľské faktúry, ktoré "vecne a časovo" súvisia s rokom aj keď sú vystavené v nasledujúcom roku
a pod.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Prosím, prišla mi faktúra dát.vystavenia aj plnenia 3.1.07 ale dátum splatnosti 31.12.06, nakoľko bola platená zálohovou v r.06, podľa mňa tam malo byť 31.12.06 dátum plnenia. Ja by som ju dala do r.06 lebo bola vtedy platená aj tovar dodaný, lenže čo s tým dátumom čo je na fakt.3.1.07 uskutoč.plnenia??
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Nik neodpovie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marcik
Prosím, prišla mi faktúra dát.vystavenia aj plnenia 3.1.07 ale dátum splatnosti 31.12.06, nakoľko bola platená zálohovou v r.06, podľa mňa tam malo byť 31.12.06 dátum plnenia. Ja by som ju dala do r.06 lebo bola vtedy platená aj tovar dodaný, lenže čo s tým dátumom čo je na fakt.3.1.07 uskutoč.plnenia??


Ak je dátum uskutočnenia plnenia 3.1.2007 , tak v DPH patrí do roku 2007. Ak bol tovar dodaný v roku 2006 , treba fa reklamovať .

Neriadiť sa dátumom splatnosti .
Naposledy upravil Zita5 : 13.01.07 at 09:36
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Som toho istého názoru ako Zita 5. Treba žiadať opravu faktúry. V deň, keď dodávateľ prjal platbu (zálohu), bol povinný zdaniť ju podľa zák. o DPH ešte v r. 2006
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Aj ja som si myslela že tá platba má prednosť, pred tým čo on napísal.Lebo platba prebehla zálohovo 31.12.06 a on napísal že dát.uskut.plnenie aj vystavenia 3.1.07 a to je zle!! lebo ke´d ju dám do roku 06, bude to zle, aj do r.07 aj tak to bude zle!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marcik
Aj ja som si myslela že tá platba má prednosť, pred tým čo on napísal.Lebo platba prebehla zálohovo 31.12.06 a on napísal že dát.uskut.plnenie aj vystavenia 3.1.07 a to je zle!! lebo ke´d ju dám do roku 06, bude to zle, aj do r.07 aj tak to bude zle!

No ale ak platba prebehla 31.12.2006 , tak oprávnene dodávateľ napísal dátum 3.1.2007 , nakoľko to bol termín , kedy platbu prijal .To je aspoň môj názor , určite sa vyjadria aj ostatní .

To znamená , Vy ste ju mali odpísanú z účtu , ale on ju ešte nemal pripísanú na jeho účte .Čiže u Vás je táto uhradená záloha 31.12.2006 VNZD .
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Tak ju dám do r.07, teda tak som aj urobila,ale som si to potrebovala odobriť!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pripájam link , treba ho pozrieť a tu je dôvod , prečo dodávateľ postupoval tak ako postupoval .

http://www.porada.sk/t24202-vystaven...-tuzemsku.html
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Skúsim trochu rozmýšľať

keďže sa jedná o JÚ, tak do VOZD by som zálohovú faktúru dala v roku 2006
Dôkaz:
(12) Súčasťou základu dane daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11, alebo ktorý uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10, je
.
.
b) poskytnutý alebo prijatý preddavok, a to v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k splneniu dodávky tovaru, služby alebo iných plnení, na ktorých úhradu bol prijatý alebo poskytnutý.

DPH - by som zaradila z faktúry do roku 2007
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
DPH som dala do 1Q/07 a aj plaba vr 06 bude náklad v r.07, lebo dodanie bolo v r.07 toho 3.1.07 ale platili sme to zálohou 31.12.06. Trošku som z toho popletená.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

marcik
Prosím, prišla mi faktúra dát.vystavenia aj plnenia 3.1.07 ale dátum splatnosti 31.12.06, nakoľko bola platená zálohovou v r.06, podľa mňa tam malo byť 31.12.06 dátum plnenia. Ja by som ju dala do r.06 lebo bola vtedy platená aj tovar dodaný, lenže čo s tým dátumom čo je na fakt.3.1.07 uskutoč.plnenia??
Ale tu si písala, že aj tovar bol dodaný v roku 2006
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať