Zavrieť

Porady

prelom rokov-faktúra 07,dát.dod.06

Ahojte, prosím, poraďte mi - JÚ, platca DPH.
Ak vystavím v r. 07 faktúru za službu, ktorú som poskytla v r. 06, treba robiť v daňovom priznaní al. v knihe pohľadávok/záväzkov nejaké úpravy(zápisy) - že služba vlastne bola poskytnutá? al. postupujem ako počas roka...?
doteraz som vždy vystavila Fa v tom roku, kedy bol dát.dodania,ale teraz to nejde, preto sa radšej pýtam, keďže nemám s tým skúsenosti..
ďakujem za odpoveď
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Muška
Podľa mňa PATRÍ do pohľadávok 2006.
Ja som sa bavila s mojou auditorkou. Podľa zákona faktúry, ktoré sú vystavené v januári 2007 a týkajú sa roku 2006 by mali ísť do evidenie až v roku 2007, ale keďže si DPH chcem uplatniť ešte v r. 2006, musela by som to ešte účtovať trebárs cez interné doklady aj v r. 2006. Povedala mi, že môžem takéto faktúry účtovať aj do roku 2006, aby mi ušetrila robotu. Takže, treba sa rozhodnúť čo je pre koho lepšie. Či chce mať 100 % správne účtovníctvo a veľa roboty, alebo mu stačí, aby to bolo jednoducho a rýchlo spravené a potom to dá do r. 2006.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Ja som to vyriešila tak ako ste mi poradili, kázala som podnikateľovi aby mi doniesol dodací list potvrdený od dodav. že bol tovar dodaný v.r.06, a tak som to aj zaúčtovala. Aby to bolo 100%tné. Ďakujem za každu radu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať