Zavrieť

Porady

vývoj sofwéru

Dobrý deň

Chcela by som Vás požiadať o radu pri zaúčtovaní faktúr a miezd, ktoré sa týkajú vývoja softwéru firmou. Spoločnosť zatiaľ vytvára softwér na ktorý nakupuje licencie od spoločnosti ktorá má programovací softwér a prostredníctvom neho vytvára vlastný softwér. Ku koncu roka tento vývoj softwéru nie je ukončený.
Priebehu roka som účtovala mzdu + odvody týkajúcich sa zamestnancov na vývoji softwéra na 041, a všetky náklady súvisiace s vývojom softwéra som účtovala tiež na 041. / napr. licencie, školenia, cestovné + ubytovanie na školenie, /. Chcela by som sa opýtať či to mám správne.
V ďalšom roku by vývoj sottwéru bol zaradený do majetku / ukončený /, na účet 013 - softwér. Tento softvér by sa predával iným užívateľom. Ja by som sa chcela opýtať či v roku 2006 sú správne naúčtované náklady na 041, napr. 041/321, 041/331?, a v roku 2007 by tento softwér bol zaradený do majetku 013/041, a pri zaradení by bol použítý odpis na 5 rokov - daňový / nehmnotný majetok /.
Veľmi by ste mi stým poradili, lebo si stým neviem rady či je to správne.
Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.