Zavrieť

Porady

material alebo sluzba

Ak je text faktury " priprava a realizacia potlace obalok " a v skutocnosti islo o dodanie potlacenych obalok s logom firmy zauctujem to ako kanc. material na 501 alebo sluzbu na 518 ? Ja som skor priklonena k sluzbe, co si myslite vy ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    všimla som si, že žabke nikto neodpovedal, aj mám podobný príklad, v ktorom som si neni istá na aký účet to dať??? Text vo faktúre znie: Fakturujeme Vám povrchovú úpravu rôznych súčiastok 100ks,6hod.150Sk cena bez DPH 900Sk.
    Je to služba 518 alebo materiál 501???Ďakujem za upresnenie, prajem všetkým pekný deň.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Takže skúsim odpovedať obom:

    Žabka - ide o vyhotovenie obálok, ktoré môžu byť klasifikované ako spotrebný materiál. Ale máte na nich aj logo, čo tiež môže byť klasifikované ako reklamné predmety. Keďže za 1 ks ste neprekročili cenu 500,- Sk, budete ich účtovať cez spotrebný materiál.

    Jenny - je to služba - upravili vám nejaké súčiastky svojou prácou, takže 518

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Jenny7, záleží na tom, či ste dali opracovať svoje súčiastky alebo ste kúpili súčiastky po ich opracovaní. V prvom prípade ide o službu, v druhom o nákup materiálových zásob.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ďakujem všetkým za rady, áno, dala som to ako službu, lebo to bolo vlastne tak, že firma im tie súčiastky poskytla a oni ich upravili. Takže ste mi super poradili, moc ďakujem, ste všetci moc zlatí. Prajem všetkým dobrý štart do nového týždna, papa.

    material alebo sluzba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.