Zavrieť

Porady

faktura na prelome roku, nahodenie do programu

mam JU s DPH, klasicka faktura : datum vystavenie 2.1.2007, splatnost 20.1.2007, zdanitelne plnenie 31.12.2006
ako to nahodit do programu, aby bola faktura zobrazena v roku 2007, ale zaroven DPH spadalo do roku 2006?

ked vytvorim novy rok a urobim zavierku roku 2006, tak faktura zadana uz v roku 2007 sa mi asi nezobrazi do roku 2006 (DPH)...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    mal by si si prepnut učtovanie na prelome období 2006/2007.. v akom programe účtuješ ???

    mimabb je offline (nepripojený) mimabb

    mimabb
    fakturu nahodis datumom 31.12.2006 do roku 2006, aby ju zapocitalo do DPH roku 2006
    ked urobis uzavierku, program by ju mal prehodit do roku 2007 ako neuhradenu a v roku 2007 ju potom da po zaplateni do vydavkov
    k 31.12.2006 bude faktura zapocitana do zavazkov vo vykaze o majetku a zavazkoch, ktore sa priklada k danovemu priznaniu

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    mimabb
    fakturu nahodis datumom 31.12.2006 do roku 2006, aby ju zapocitalo do DPH roku 2006
    ked urobis uzavierku, program by ju mal prehodit do roku 2007 ako neuhradenu a v roku 2007 ju potom da po zaplateni do vydavkov
    k 31.12.2006 bude faktura zapocitana do zavazkov vo vykaze o majetku a zavazkoch, ktore sa priklada k danovemu priznaniu
    a nebude problem, ze ta faktura bude figurovat v zavazkoch roku 2006, ked je to zavazok roku 2007 ?

    mimabb je offline (nepripojený) mimabb

    mimabb
    duficek
    a nebude problem, ze ta faktura bude figurovat v zavazkoch roku 2006, ked je to zavazok roku 2007 ?
    nemyslim, ze by to mal byt problem. dolezite, ze dph bude zauctovana v roku 2006
    prave som pozerala ako robi pohladavky program a fakturu vystavenu 3.1.2007, s datumom dodania 31.12.2006 mi pocita do zavazkov roku 2006, cize by to malo byt v poriadku

    mirado je offline (nepripojený) mirado

    mirado
    duficek
    a nebude problem, ze ta faktura bude figurovat v zavazkoch roku 2006, ked je to zavazok roku 2007 ?
    Práveže nefiguruje vo výkaze o majetku a záväzkoch v roku 2006, nakoľko bol dátum vystavenia 03.01.2007 a MoneyS3 ráta do výkazu iba doklady vystavené do 31.12.2006

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    Mam podobny problem, s tym, ze uctujem v Money v PU. Mame zalohovu fakturu z 27.12, ktoru som zauctovala, a v ten den aj uhradila. Vyuctovaciu fakturu sme dostali z 3.1 s datumom dodania 28.12. Problemom je, ze neviem ako dostat dph do roku 2006.
    Vie niekto poradit??

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Letavska
    Mam podobny problem, s tym, ze uctujem v Money v PU. Mame zalohovu fakturu z 27.12, ktoru som zauctovala, a v ten den aj uhradila. Vyuctovaciu fakturu sme dostali z 3.1 s datumom dodania 28.12. Problemom je, ze neviem ako dostat dph do roku 2006.
    Vie niekto poradit??
    Interným dokladom v roku 2006.

    faktura na prelome roku, nahodenie do programu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.