Zavrieť

Porady

Evidencia

Dobry večer chcela by som sa popýtať na niektoré veci mam živnosť-zák.šitie a oprava odevov. Ked nakupujem rôzne drobnosti ,ako nite ,zipy ,špendlíky /v obchode/musím všetko písať na VPD potom na príjemku na skladovú kartu a na výdajku? Nerobila som to za celý rok tak tak sa teším ak to musím dorobiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    evitka
    Dobry večer chcela by som sa popýtať na niektoré veci mam živnosť-zák.šitie a oprava odevov. Ked nakupujem rôzne drobnosti ,ako nite ,zipy ,špendlíky /v obchode/musím všetko písať na VPD potom na príjemku na skladovú kartu a na výdajku? Nerobila som to za celý rok tak tak sa teším ak to musím dorobiť.
    Podľa mojich skúseností to málokto takto píše. Mnohí si urobia na konci roka inventúru - a to je všetko. Ťažko povedať ako sa to bude časom posudzovať - moja teta mala kontrolu, a nič jej na to nepovedali, ďalšiemu klientovi to tiež nevytkli. No je to na uvážení každého - ako si to chce zdokladovať čo najlepšie. Prípadne si to začnite robiť od tohto roka - najlepšie by to bolo nahadzovať cez PC - stačí v Exceli.

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    Robila som účtovníctvo kaderníčke, neviedla takúto evidenciu, mala daňovú kontrolu a nepožadovali to od nej. Myslím, že to nemusíš dorábať.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    evitka
    Dobry večer chcela by som sa popýtať na niektoré veci mam živnosť-zák.šitie a oprava odevov. Ked nakupujem rôzne drobnosti ,ako nite ,zipy ,špendlíky /v obchode/musím všetko písať na VPD potom na príjemku na skladovú kartu a na výdajku? Nerobila som to za celý rok tak tak sa teším ak to musím dorobiť.
    Šijem, takže viem o čom tá práca je. Neviem si však predstaviť, aby som viedla tieto veci na skladových kartách.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja si myslím , že sú to také drobnosti , že by stačilo nejakú smernicu , aby bola po ruke v prípade kontrl.DÚ a v nej uviesť že nákup materiálu do xxx Sk sa účtuje do spotreby a neuvádza sa na skladových kartách .

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Muška
    Libuška, tak toto si nám zatajila Ty, Ty, Ty
    nezatajila, len som nemala kedy to povedať

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    liba2
    nezatajila, len som nemala kedy to povedať
    sa málo stretávate???

    evitka je offline (nepripojený) evitka

    evitka
    dakujem vam za odpovede až teraz som sa sem dostala,trochu ste ma upokojili,lebo som to začala robiť ale sa mi to priečilo zdravému rozumu a vyliezali mi z toho oči tak som vam radšej napísala.to by bolo viac papierov ako roboty ktorú robím.dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.