Zavrieť

Porady

Zaklad dane?

Prosim o nazor: Pri predaji tovaru musime obcas predajnu cenu znizit pod cenu nakupu, aj vyrazne, z dovodu poskodenia, alebo cenovej konkurencie ... Pri konzultacii s externym uctovnivnikom som si vypocul nazor, ze zaklad pre urcenie dane nesmie byt nizsi ako bol pri nakupe tovaru t.z., ze dan na pri predaji musi byt minimalne v takej vyske aka bola uplatnena na vstupe a to preto, lebo z kazdeho obchodu som povinny dosiahnut min. zisk a bol by to danovy podvod. Udajne o tom hovori nejaky zakon a zakon o DPH... Prosim mozte sa vyjadrit kde moze taketo tvrdenie najst oporu??? Nestotoznujem sa s nim...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    adam11
    Prosim o nazor: Pri predaji tovaru musime obcas predajnu cenu znizit pod cenu nakupu, aj vyrazne, z dovodu poskodenia, alebo cenovej konkurencie ... Pri konzultacii s externym uctovnivnikom som si vypocul nazor, ze zaklad pre urcenie dane nesmie byt nizsi ako bol pri nakupe tovaru t.z., ze dan na pri predaji musi byt minimalne v takej vyske aka bola uplatnena na vstupe a to preto, lebo z kazdeho obchodu som povinny dosiahnut min. zisk a bol by to danovy podvod. Udajne o tom hovori nejaky zakon a zakon o DPH... Prosim mozte sa vyjadrit kde moze taketo tvrdenie najst oporu??? Nestotoznujem sa s nim...
    externý účtovník sa mýli, vôbec nie si povinný z každého obchodu dosiahnuť zisk, zaujímal by ma zákon, ktorý to určuje, zákon o DPH o tom určite nehovorí a "nejaký zákon" je dosť široký pojem. Ak predávaš pod cenu z dôvodu poškodenia alebo obchodnej stratégie (ako píšeš cenová konkurencia) je to úplne v poriadku a v súlade so zákon o DPH a aj so zákonom o dani z príjmu. Z čoho by potom vznikali daňové straty, čo je prípustné samotným zákonom o dani z príjmu, to by aj daňová strata musela byť daňovým podvodom. A príklad, ktorý hovorí za všetko - keď v trenčíne otvorili tesco rozpútala sa cenová vojna medzi tescom a kauflandom a rožky sa predávali po 20 halierov, pričom nákupné ceny boli vyššie. Len ťažko by to niekto klasifikoval ako daňový podvod.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    adam11
    Prosim o nazor: Pri predaji tovaru musime obcas predajnu cenu znizit pod cenu nakupu, aj vyrazne, z dovodu poskodenia, alebo cenovej konkurencie ... Pri konzultacii s externym uctovnivnikom som si vypocul nazor, ze zaklad pre urcenie dane nesmie byt nizsi ako bol pri nakupe tovaru t.z., ze dan na pri predaji musi byt minimalne v takej vyske aka bola uplatnena na vstupe a to preto, lebo z kazdeho obchodu som povinny dosiahnut min. zisk a bol by to danovy podvod. Udajne o tom hovori nejaky zakon a zakon o DPH... Prosim mozte sa vyjadrit kde moze taketo tvrdenie najst oporu??? Nestotoznujem sa s nim...

    Pokiaľ nebudeš všetko predávať pod nákupnú cenu za účelom dosiahnutia straty , namiesto za účelom dosiahnutia zisku, tak to bude o.k. Veď, poniektorí predajcovia sa určite aspoň raz v živote kopnú pri prepočtoch a predajú so stratou (ale určite nie stále). Musíš si to vedieť aj v prípade kontroli obhájiť. Kontrolori sú rôzny...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.