Zavrieť

Porady

Likvidácia FO a sociálny fond

Prosím o radu. Podnikateľka, lekárka - FO ukončila skoju podnikateľku činnosť (prešla na s.r.o.). Takže likvidujem jej pohľadávky, záväzky, pokladňu, bankový účet a odrazu som prišla, že som zabudla na sociálny fond. V pokladni sociálneho fondu mi ostali finančné prostriedky. Ako ich môžem teraz zlikvidovať (použiť)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vgabka
    Prosím o radu. Podnikateľka, lekárka - FO ukončila skoju podnikateľku činnosť (prešla na s.r.o.). Takže likvidujem jej pohľadávky, záväzky, pokladňu, bankový účet a odrazu som prišla, že som zabudla na sociálny fond. V pokladni sociálneho fondu mi ostali finančné prostriedky. Ako ich môžem teraz zlikvidovať (použiť)?
    Zrejme už nemá zamestnancov, ak je to tak, tak ten nepoužitý fond je potrebné zdaniť.

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Fo ukončila svoju činnosť k 30.06.2006. Sestrička pokračuje ďalej v s.r.o. Ale keby som to chcela dodaniť cez výplatu, asi by som musela dať opravné výkazy na poisťovne a daňový úrad. Bude to veľká chyba, keď to dodaním v rámci podnikateľskej činnosti FO?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vgabka
    Fo ukončila svoju činnosť k 30.06.2006. Sestrička pokračuje ďalej v s.r.o. Ale keby som to chcela dodaniť cez výplatu, asi by som musela dať opravné výkazy na poisťovne a daňový úrad. Bude to veľká chyba, keď to dodaním v rámci podnikateľskej činnosti FO?
    Písala som ti už písala v príspevku, že to FO dodaní v DP.

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Ďakujem Tweety. Ja som sa pýtala ešte raz len preto, lebo som tam mala ešte jednú odpoveď od Maríny.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vgabka
    Ďakujem Tweety. Ja som sa pýtala ešte raz len preto, lebo som tam mala ešte jednú odpoveď od Maríny.
    Aj tá je správna, ale ak už nemá zamestnancov, tak to nemôže použiť.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Gabika, moja odpoveď bola preto takáto, lebo si v úvodnej otázke neuviedla, kedy FO ukončila svoju podnikateľskú činnosť. Nepredpokladala som, že pred 1/2 rokom. Písala si v prítomnom čase - likvidujem pohľadávky,....

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    Tweety Pozri príspevok
    Zrejme už nemá zamestnancov, ak je to tak, tak ten nepoužitý fond je potrebné zdaniť.

    ..neviem či som to dobre pochopila, ale ked SZCO plánuje ukončiť činnosť k 31.12.2010 , zamestnancov už nemá a v knihe SF eviduje zostatok 50€ ..tak na tento spravím VPD v pokladni SF ako čerpanie a následne prevediem do hlavnej pokladne kde vytvorím PPD ako ostatný príjem, ktorý mi bude vstupovať do základu dane?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Áno správne.

    m.aj.a je offline (nepripojený) m.aj.a

    m.aj.a
    Dobrý večer. Riešim teraz túto otázku, preto som si chcela overiť, či postupujem správne, a tak som došla až sem.
    Ja som postupovala takto:
    1. z pokladne SF som cez priebež.položky presunula prostriedky do hlavnej pokladne,
    2. ku dňu ukončenia živnosti som uzávierkovou operáciou ID zvýšila ZD o nepoužitý SF.
    Môže to byť aj takto, alebo mám postupovať tak, ako je uvedené v predchádzajúcom príspevku?
    Ďakujem za každú odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.