Zavrieť

Porady

paušalne výdavky

Dobry den,
ak si uplatnim v tomto roku paušalne výdavky, plati to, ze faktury, ktore som vystavila v decembri 2006 a peniaze z nich mi prisli az v januari 2007 uctujem a priznavam v tohtoročnom daňovom priznaní? Alebo ich účtujem až v roku 2007?
Alebo to plati,ak by som chcela v roku 2007 prejst z realnych výdavkov na paušálne?

Este jedna otazka? Dnes som si vybavila internet na meno (nie na zivnost) a pani, co zmluvu so mnou uzatvarala, mi povedala ze si mozem 70% nákladov na internet uplatnit v zivnosti.Je to tak?
Usporiadat
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Kedze Vam prisli PP az v januari 2007, budu sucastou DP roku 2007.
V tomto roku budu sucastou DP vsetky primy, ktore ste dostali na ucet alebo v hotovosti v roku 2006.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozri napr.tu http://www.porada.sk/t39814-pausalne...1lne+v%FDdavky
alebo tu [SEARCH]paušálne výdavky[/SEARCH] .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

barana
Dobry den,
ak si uplatnim v tomto roku paušalne výdavky, plati to, ze faktury, ktore som vystavila v decembri 2006 a peniaze z nich mi prisli az v januari 2007 uctujem a priznavam v tohtoročnom daňovom priznaní? Alebo ich účtujem až v roku 2007?
Alebo to plati,ak by som chcela v roku 2007 prejst z realnych výdavkov na paušálne?

Este jedna otazka? Dnes som si vybavila internet na meno (nie na zivnost) a pani, co zmluvu so mnou uzatvarala, mi povedala ze si mozem 70% nákladov na internet uplatnit v zivnosti.Je to tak?
V prípade, že v r. 2006 si uplatňuješ paušálne výdavky a v roku 2007 si chceš uplatňovať preukázateľné výdavky upravíš si daňový základ r. 2006 o cenu nespotrebovaných zásob a o výšku pohľadávok s výnimkou pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) a i).

V prípade, že pokračuješ v uplatňovaní si paušálu aj v roku 20o7, potom faktúry uhradené v roku 2007 Ti vchchádzajú do DZ r. 2007.

Náklady na internet si môžeš uplatniť vo výške, ktorú dokážeš preukázať, že ju používaš na dosiahnutie, zabezpečenie... svojich príjmov. Nie je to stanovené paušálne...
0 0
jjendro jjendro

jjendro je offline (nepripojený) jjendro

ak si však uplatní paušálne výdavky - nemôže si už uplatniť náklady na internet a dokonca ani prípadné došlé faktúry - ak napríklad nejakú prácu vykonával v subdodávke?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jjendro
ak si však uplatní paušálne výdavky - nemôže si už uplatniť náklady na internet a dokonca ani prípadné došlé faktúry - ak napríklad nejakú prácu vykonával v subdodávke?
Nie, ak si uplatní paušálne výdavky, v týchto sú zohľadnené všetky výdavky daňovníka okrem výdavkov na sociálne a zdravotné poistenie....
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Ahojte, len sa chcem opýtať ako je to s % za rok 2006? a teraz v novom roku 2007? čo sa týka paušálnych výdavkov? 25,60,40% ??? troška ma kolegyňka poplietla.. ďakujem za ohlasy.
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

Janette
Ahojte, len sa chcem opýtať ako je to s % za rok 2006? a teraz v novom roku 2007? čo sa týka paušálnych výdavkov? 25,60,40% ??? troška ma kolegyňka poplietla.. ďakujem za ohlasy.
je to presne takto - § 6 ods. 10 zákona o dani z príjmov platné pre rok 06 a zatiaľ aj pre rok 07 (ale do konca roka môže byť ešte novela, ktorá to upraví):
Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.

0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Takže 40% ?? musím pozrieť zákon, lebo jedna ma presviedča, že za rok je to len 25%... idem kuk. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Príspevok č.8 je citácia zo zákona .
0 0
ADRIANA33 ADRIANA33

ADRIANA33 je offline (nepripojený) ADRIANA33

Ak živnostník chce uplatniť paušálne výdavky, ale vykonáva činnosť aj ako remeselník aj iné činnosti mimo remeselníckych, ako si má uplatniť paušálne výdavky ?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ADRIANA33
Ak živnostník chce uplatniť paušálne výdavky, ale vykonáva činnosť aj ako remeselník aj iné činnosti mimo remeselníckych, ako si má uplatniť paušálne výdavky ?
V tomto prípade má nárok na 40%.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Môže si skombinovať=remeselná živnosť=60%, voľná živnosť=40%. Podľa znenia vystavených Fa a ŽL.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Len 40 %

Dôkaz:
Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom
dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže
uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a2 okrem daňovníka, ktorý má
z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu,33) ktorý môže
uplatniť výdavky vo výške 60 %.
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

AK si daňovník uplatní 40% paušálne výdavky, mási k DP za r.2006 doložiť aj výkaz o majetku a závúzkoch a o príjmoch a výdavkoch a ako ho potom vyplníť
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

sisas
AK si daňovník uplatní 40% paušálne výdavky, mási k DP za r.2006 doložiť aj výkaz o majetku a závúzkoch a o príjmoch a výdavkoch a ako ho potom vyplníť
Pri paušálnych výdavkoch sa výkazy nerobia.
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

ĎAKUJEM a želám pekný večer!
S.
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Dobre som pochopila? Remeselná živnosť popri zamestnaní (závislej činnosti) môže uplatniť paušálne výdavky iba vo výške 40%?
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
oluska_1
Dobre som pochopila? Remeselná živnosť popri zamestnaní (závislej činnosti) môže uplatniť paušálne výdavky iba vo výške 40%?
Závislá činnosť je §5 paušálne výdavky sa točia okolo §6. Podľa mňa ak je popri závislej činnosti vykonávaná len remeselná živnosť, môže to byť 60%.
0 0
kalinka22 kalinka22

kalinka22 je offline (nepripojený) kalinka22

lektor účtovníctva na odbornej škole ...viac
Ak vediete jednoduché účtovníctvo, faktúry zostanú zaúčtované v roku 2006 a prechádzajú do roku 2007 ako pohľadávky. Ak úhrady prebehli v roku 2007, úhrada sa započíta do roku 2007 a v roku 2006 zostanú v príjmoch len reálne prijaté úhrady. Takže paušálne výdavky sa vypočítajú iba z reálne uhradených príjmov v roku 2006.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

kalinka22
Ak vediete jednoduché účtovníctvo, faktúry zostanú zaúčtované v roku 2006 a prechádzajú do roku 2007 ako pohľadávky. Ak úhrady prebehli v roku 2007, úhrada sa započíta do roku 2007 a v roku 2006 zostanú v príjmoch len reálne prijaté úhrady. Takže paušálne výdavky sa vypočítajú iba z reálne uhradených príjmov v roku 2006.
Kalinka, to bola k čomu odpoveď?
Či to bola otázka?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať