Zavrieť

Porady

Zostatok dotácie z ÚP a prechod na paušálne výdavky

Prajem dobrý deň a zároveň prosím o radu. SZČO začal podnikať v 5/2005 a dostal dotáciu z ÚP 60 000,-.Do knihy záväzkov som zaevidovala ako záväzok voči ÚP.V peň.denníku som zaúčtovala ako príjem ovplyvňujúci ZD-Ostatné príjmy.Čerpanie dotácie-nešlo o nákupy nad 30 000,-ako výdavok ovplyvňujúci ZD.Nevyčerpaný zostatok som v rámci uzávierkových prác zaúčtovala ako storno príjmov ovplyv. ZD. Zostatok 19 000,-zostal zaevidovaný v knihe záväzkov. Za rok 2005 SZČO účtoval v JÚ. Za rok 2006 by bolo výhodnejšie prejsť na paušálne výdavky.Ku koncu roka nemal žiadne pohľadávky ani zásoby, iba uvedený zostatok 19 000,- ako záväzok voči ÚP.Nemal ani žiadnu daňovú povinnosť.Čo s týmto zostatkom pri prechode na paušálne výdavky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Nebudeš snim robiť nič, zostane ti stále ako nevyčerpaná dotácia. Keď ju dočerpeš, tak vtedy o ňom budeš účtovať.

    blender je offline (nepripojený) blender

    blender
    Zaujímalo by ma, prečo sa to účtuje ako záväzok voči úradu práce a nie ako pohľadávka?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Paušálne výdavky nie sú možné pokiaľ sa dotácia nevyčerpá. Myslím, že by tam mala byť len ročná lehota na vyčerpanie - prečo to stále nevyčerpal? Potom samozrejme paušálne výdavky môže používať.

    Zostatok dotácie z ÚP a prechod na paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.