Zavrieť

Porady

Danové priznanie

chcela by som sa opytat ohladom dani z prijmu
dotycna osoba pracuje ako zdrav.sestricka aj cely rok 2006
za min.rok posle danové priznanie (dan z príjmu FO), ale popri tom kupila nehnutelnosti a niektoré aj predala , a zároven poberá nájom za prenajom bytov ake danové priznania mam podat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    stanka613
    chcela by som sa opytat ohladom dani z prijmu
    dotycna osoba pracuje ako zdrav.sestricka aj cely rok 2006
    za min.rok posle danové priznanie (dan z príjmu FO), ale popri tom kupila nehnutelnosti a niektoré aj predala , a zároven poberá nájom za prenajom bytov ake danové priznania mam podat
    V daňovom priznaní typ B uvedie všetky druhy príjmov - aj zo závislej činnosti. Nepodáva zvlášť priznanie na príjmy zo zamestnania a zvlášť za ostatné.

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    pytala som sa kvoli tomu ze moj sef hovori ze sa poda 1 DP za mzdu
    a druhé sa podá za prenéjom a kupu a predaj nehnutelnosti a ja som vedela ze ako FO nemozem podat 2 DP

    kaiz je offline (nepripojený) kaiz

    kaiz
    Poprosil by som o radu, uz som to na porade preluskal zhora nadol, ale neviem, ako mam do dp- FO-B zaratat prijem- odchodne a vysluhovy prispevok. Som szco a vyplnenie poloziek zivnostnika mi je jasne. ale mal som kazdy mesiac vysluhovy prispevok, ktory bol zdaneny col. uradom, cize cash a jednorazove odchodne, ktore podla § 52 ods 5 je oslobodene od dane. mam to dat do DP, resp. do ktorych riadkov? Dakujem vopred.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    kaiz
    Poprosil by som o radu, uz som to na porade preluskal zhora nadol, ale neviem, ako mam do dp- FO-B zaratat prijem- odchodne a vysluhovy prispevok. Som szco a vyplnenie poloziek zivnostnika mi je jasne. ale mal som kazdy mesiac vysluhovy prispevok, ktory bol zdaneny col. uradom, cize cash a jednorazove odchodne, ktore podla § 52 ods 5 je oslobodene od dane. mam to dat do DP, resp. do ktorych riadkov? Dakujem vopred.
    ak si bol poberateľom výsluhového dôchodku celý rok 2006 t.j. od 1.1.2006 uvedieš to na strane 2 daňového priznania - III. ODDIEL - Údaje na uplatnenie zníženia základu dane - vtedy už nemáš nárok na odpočítateľnú položku na daňovníka. Ak si však začal poberať 2.1.2006 neuvádzaš ho nikde a nárok na odpočítateľnú položku ešte v roku 2006 máš.

    kaiz je offline (nepripojený) kaiz

    kaiz
    dik za reakciu, ale to nie je vysluhovy dochodok ale prispevok. vysluhovy dochodok je oslobodeny od dane rovnako ako odchodne/§9,ods.2 pism. g/

    kaiz je offline (nepripojený) kaiz

    kaiz
    Vysl.dochodok ziska policajt,vojak,colnik,hasic atd. po 15 rocnom statnozamestnaneckom pomere. V.prispevok dostavaju ti, ktori uz su alergicki na zelenu farbu, ale 15 r. to tam nevydrzali. je to len docasny prispevok od 1-3 r. podla odsluzenych rokov.
    Na DU mi povedali, ze to mam fuknut do V. oddielu.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Súhlasím, určite do odd. V.
    ZoDP_§5_ods.1
    Príjmy zo závislej činnosti
    (1) Príjmami zo závislej činnosti sú
    a) príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu, služobného pomeru, štátnozamestnaneckéhopomeru alebo členského pomeru, alebo
    z obdobného vzťahu, v ktorom je daňovník pri výkone práce pre platiteľa príjmu povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu, ako aj príjmy za prácu žiakov a študentov v rámci praktického vyučovania a príjmy plynúce doktorandom z doktorandského štúdia,
    Komentár k §5 ods.1(časť)
    - ods. 1 Príjmy zo závislej činnosti sú príjmy, pri ktorých daňovník pri výkone práce
    nevystupuje vo svojom mene, ale je povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu. Sú to predovšetkým príjmy plynúce daňovníkom z pracovnoprávnych vzťahov podľa Zákonníka práce - pracovný pomer, dohoda
    o vykonaní práce, dohoda o brigádnickej práci študentov. Sú to tiež príjmy plynúce na základeštátno-zamestnaneckého pomeru, služobného pomeru vojakov, policajtov, colníkov, príjmy z členského pomeru, platy a funkčné príplatky ústavných činiteľov, poslancov Európskeho parlamentu, ……

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.