Zavrieť

Porady

úhrada fa

Ako riešite problém, keď v JU je fa vystavená napr. na 150,30, ale podnikateľ uhradí 150,5, čiže o 0,20 hal. viacej, mne pri faktúre potom vyskakuje úhrada -0,20 a nie 0. díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Nedá sa ti doúčtovať halierové vyrovnanie na pokladničnom alebo bankovom doklade?

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Skúsim to cez pokladničný, ale keď uhrádzam fa, tak si vyberiem faktúru,ktorú potrebujem a do pokl.dokl. mi samé hodí príslušnú sumu, tak tam len pridám o 0,2 hal viacej?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    sybila3
    Skúsim to cez pokladničný, ale keď uhrádzam fa, tak si vyberiem faktúru,ktorú potrebujem a do pokl.dokl. mi samé hodí príslušnú sumu, tak tam len pridám o 0,2 hal viacej?
    No si prijala 0,50 Sk a nie 0,30 takže áno. Až na to, že 0,20 Sk zaúčtuješ ako halierový rozdiel.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    kankai
    A co v pripade ked "grand "podnikatel zaplati viac napr o 20.- alebo 70 .-Sk
    Máš na kávu
    Ak chceš byť poctivá, tak by si mala mať prebytok v pokladni o ktorom treba účtovať.

    kankai je offline (nepripojený) kankai

    kankai
    Dakujem za odpoved.U mna je to opacne.Ja mam Fa ako vydavok a podnikatel zaplatil za nu viac ,ako je napisane na Fa a zaplatil to cez ucet takze nemam asi nic .

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No skúsila som tam prihodiť tie haliere, ale mi to vypísalo, že suma úhrad je vyššia ako uhrádzaná fa, že to môže ovplyvniť saldo faktúr?

    Buková je offline (nepripojený) Buková

    Buková
    Aj ja som mala podobné rozdiely, dodávateľská faktúra bola na 53.171,50 bola uhradená v hotovosti 53.171, v knihe záväzkov vznikol nedoplatok, zaúčtované cez nepeňažnú operáciu (účtujem v programe Oberon), ID , halierové vyrovnanie, výdavok ovpl. ZD . Rovnako riešim aj odberateľské faktúry, faktúra na 71.109.-Sk, zaplatí na účet 71.108,50, vzniká pohĹadávka , tú zaúčtujem ID , tiež ako nepeňažná operácia, halierové vyrovnanie, príjem ovpl. ZD . Keď som to kontrolovala, je to nepatrná suma, veď predsa nebudem ponikateľa naháňať pre pár halierov. Ak zaplatí viacej, tak úhradu rozúčtujem na 2 položky, v jednom riadku, ako úhrada faktúry, v druhom riadku ako výdavok neovpl. ZD. Ak je to , že odberateľ uhradí viac, a na inventarizácii potvrdí inú sumu, tak rozdiel dávam do iných príjmov, ovpl. ZD. Keby som to takto nenaúčtovala, mala by som v knihe záväzkov alebo v pohľadávkach smiešne sumy.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ahojte, mám taký istý problém, viem, že sa to má takto urobiť, aj to tak robím len neviem či to mám uložiť ako uzávierkový účet alebo nie, v ALFE. Dík.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Už som našla správnu odpoveď. Do KZ rovno zapíšem hal. vyrovnanie s dátumom ako bola predchádzajúca platba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.