Zavrieť

Porady

Hlásenie 2006

Čaute, chcem sa spýtať za rok 2006 Hlásenie sa podáva ešte na starých tlačivách?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mackova
Čaute, chcem sa spýtať za rok 2006 Hlásenie sa podáva ešte na starých tlačivách?
Ak ide o ZD, tak za rok 2006 už to hlásenie-oznámenie malo byť na DÚ. Pretože z výplaty za december, vyplatenej v januári, ZD ide od Q prehľadu za 1 kvartál 2007.
Naposledy upravil Tweety : 16.01.07 at 18:57
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ktoré Hlásenie? Lebo hlásenie o vyúčtovaní dane... má byť na DU do 30.3.
0 0
mackova mackova

mackova je offline (nepripojený) mackova

Áno, je to hlásenie o vyúčtovaní dane zo závislej činnosti.....
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Minuloročné tlačivo je OK
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marianna01
Ktoré Hlásenie? Lebo hlásenie o vyúčtovaní dane... má byť na DU do 30.3.
Nemusí tam byť do 30.3., stačí ho aj v tento posledný deň odoslať.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01



Aká pekná hra so slovíčkami. Ale máš, samozrejme, pravdu. Najneskôr 30.3 odoslať.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tweety
Ak ide o ZD, tak za rok 2006 už to hlásenie malo byť na DÚ. Pretože z výplaty v decembri, vyplatenej v januári ZD ide od Q prehľadu.
Majka, nerozumela som.
Prehľad o zrazených preddavkoch do 30.1.2007
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Muška
Majka, nerozumela som.
Prehľad o zrazených preddavkoch do 30.1.2007
Ani ja, nedokončila som svoju odpoveď, blbne mi net, prepáč. Uź som to doplnila.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Hlásenie do 31.3.2007
(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak;
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

§ 39 Zákona o dani z príjmov :
(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len prehľad ),
b) hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 ao daňovom bonuse (ďalej len hlásenie ), poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie, a o zrazených preddavkoch na daň; hlásenie obsahuje aj meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu osoby, ktorej bol príjem poskytnutý, jej rodné číslo, výšku zrazeného preddavku na daň, sumu priznaného a vyplateného daňového bonusu, zrazenú daň a základ dane, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu.132)


§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia
(1) Daňové priznanie (§ 32 a41), prehľad [§ 39 ods. 9 písm. a)] alebo hlásenie [§ 39 ods. 9 písm. b)] podáva daňovník miestne príslušnému správcovi dane.

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do 30 dní po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.


Z uvedeného vyplýva, že do 31.3.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Marianna01
Ktoré Hlásenie? Lebo hlásenie o vyúčtovaní dane... má byť na DU do 30.3.
Podľa mojej mienky do 31.3.2007 a ke´dže je to sobota tak do 02.04.2007
2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka podarilo sa nám to súčasne
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Majka,
a našťastie nemám zrážkovú daň u nikoho.
Len ma zarazilo: Prečo z výplaty za december - mám dať zrážkovú daň do "Prehľadu za 1.Q." ?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

A ja som bola prvá , be-be
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška
Majka,
a našťastie nemám zrážkovú daň u nikoho.
Len ma zarazilo: Prečo z výplaty za december - mám dať zrážkovú daň do "Prehľadu za 1.Q." ?
Muška, tak teba nenápadnú som prehliadla
Čo sa týka tej zrážkovej dane kuk sem :
http://www.porada.sk/t24219-p6-oznam...tml#post363334
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

evina
Muška, tak teba nenápadnú som prehliadla
Čo sa týka tej zrážkovej dane kuk sem :
http://www.porada.sk/t24219-p6-oznam...tml#post363334
Evinka, ďakujem.
O Oznámení - viem.

Len tie názvy v debate ma pomýlili.
Oznámenie - zrážková daň
Prehľady - kvartálne
Hlásenie - ročné
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Baby , ale fčul som dočítala "riadne" ten link......to akože čo budeme uvádzať v tých prehľadoch?????? za kvartál

daň odvedená vmesiaci alebo za

ak to bude v....tak v tom budem mať guláš a riadny
0 0
mirka0908 mirka0908

mirka0908 je offline (nepripojený) mirka0908

Ospravedlnujem sa, ak ste uz riesili, ale hladam, a nenachadzam, tak pisem:
Na 1.strane hlasenia je kolonka 'Datum vykonania rocneho zuctovania preddavkov na dan, za zdanovacie obdobie, za kotre sa hlasenie podava:"
Ak spolocnost zamestnava len 3 zamestnancov, a vsetci si robia
DP sami, teda je im len vystavne tlacivo: "Potvrdenie o prijmoch ..." vyplnuje sa tato kolonka? Ak ano, aky datum sa pouzije?

Ak v tomto pripade 1 mesiac bol zamestnanec PN, co mu sposobilo v rocnom sumare takmer 1000 SK preplatok na dani. V hlaseni v kolonke 'Zrazene preddavky' na 3.strane pisem sumu zrazenych preddavkov za jednotlive mesiace alebo sumu, ktoru by som mala zrazit, ak by som robila rocne zuctovanie (ak neberiem do uvahy pripadne ine odpocitatelne polozky/ resp ine prijmy)? Teda o tych takmer 1000 SK menej.
Dakujem.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Hlásenie musí byť "skutočné"
Teda predpis a skutočná úhrada a nie čo keby.....si mu robila ročné zúčtovanie....keď nerobíš,....on si ten preplatok vyžiada vo svojo DP.
0 0
mirka0908 mirka0908

mirka0908 je offline (nepripojený) mirka0908

jo, dik, Muska. (a ten datum?)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať