Zavrieť

Porady

nosiť ochranné sieťky?

ahojte,
chcela by som vás poprosit o názor na ochranné sieťky,alebo čiapky v potravinárskej výrobe. Uvedomujem si,že to nie je z hľadiska zamestnanca príliž pohodlné- chodiť v tom celý deň /aj dizajn je nič moc/, ale z pohľadu zamestnávateľa - čiže mňa, je to zase o inom. Tlačia ma k tomu aj hygienici. Tak čo poradíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ak nechceš pokutu tak čiapky, resp.šilt a vlasy vypnuté. Aby sa vlasy nedostali ku kontaktu s potravinami, a máš výrobu tak ku kontaktu so strojmi,ale tu už je bezpečnosť pri práci.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Rozhodne to dať do prevádzkovej smernici a každý zamestnanec to musí akceptovať. Je to predsa samozrejmosť ....že "ochranné" prostriedky sa používajú či už v potravinárstve, strojníctve...Totižto ochranné prostriedky sú určené nielen na ochranu zamestnanca ale aj na "ochranu " = HYGIENU pri spracovaní potravín!
    TRVAJ NA TOM!

    drama je offline (nepripojený) drama

    drama
    ani neviete ake je tažke odolávať každý deň komentárom typu, : Ved ty ju tiez nemas / ked tam prídem ,aby som sa pozrela ako to tam "vyzera"-proste kontrola/. Obcas proste nestiham, aby som na 5 sekund kedy beham medzi predajňou a výrobou nahadzovala plášť a šatku a zase späť k zákazníkom do predajne preberať napr. objednávku. A problém je, že si aj z predajne predavačky chodia niekedy pre veci do výrobne- a to nie je realne nahadzovať a zhadzovať sieťku z hlavy v priebehu pár sekúnd.
    Prepáčte, ale tak ma zase nahnevali........ mať zamestnancov je ťažke(-:

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak máš výrobu, a prichádzaš do styku s potravinami, musíš mať plášť aj šatku, čiapku aj ty. Ak predávaš nebalené potraviny mala by si mať aj ty aj predavačky plášť s čiapkou. Daj si pozor na toto.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Plne ťa chápem, robiť s ľudmi je skutočne ťažké, ale aj tak trvaj na sieťkach...mohla by si mať s toho zle pri kontrole. Zvolaj "výrobnú" poradu a pokús sa "kľudným" hlasom povedať, že je to jednoducho požiadavka/čo aj vlastne je/ aby si mala potravinársku výrobu musia byť aj tie prekliate sieťky na hlavách, lebo inak zavrú výrobu a to pocítia aj zamestnanci...veď by prišli o prácu. Možno budeš musieť častejšie ich kontrolovať a argumentovať, možno pri kontrole výroby si aj nasadiť sieťky na hlavu, ale po čase sa to utrasie a keď vytrváš na svojom tak verím, že to budú brať ako samozrejmosť.
    Držím palce.

    PS na tej "výrobnej " porade daj každému poučenie o bezpečnosti práce a používaní ochranných prostriedkov aj podpísať s dodatkom, že porušenie tohto nariadenia sa bude považovať za hrubé porušenie pracovnej zmluvy.

    drama je offline (nepripojený) drama

    drama
    No hej, ked je veľkovýroba je to niekedy jednoduchšie vyžadovať niečo od zamestnancov. Horšie je to nazvem to " v rodinnom kruhu". Vieš si predstaviť predavačku v "kaviarni" so sieťkou na hlave?

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    No v kaviarni je to predsa trochu inak...veď barmanka či čašníčka predsa nepripravuje potraviny/ nevarí, len ich roznáša /predáva ale taký zmrzlinár by tú šiltovku rozhodne mal mať.

    Ja ti poviem , že aj ja ako zákazník by som asi si nekúpil nič od dakoho kto varí bez ochranných prostriedkov...je to nechutné.

    A robiť s rodinou....tak to chápem....mám skúsenosť a nikdy viac....radšej sa dám "vykorisťovať" inými a tí budú so mnou jednať slušnejšie ako vlastná rodina...žiaľ je to tak.

    drama je offline (nepripojený) drama

    drama
    dakujem,
    obzriem aj tu stránku- trochu ste ma posilnili, no čo už musím mať pevné nervy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.