Zavrieť

Porady

Re: Príjem v zahraničí - akým kurzom

Citát:
Pôvodca textu príspevku: zuzanar
Ja prerátavam celé potvrdenie o príjme priemerným ročným kurzom, a DP podáva aj keď nemá v SR príjmy, vtedy sú vyňaté a daň tu neplatí. Dúfam, že je to tak


Prečítala som si tento text a z toho mi vyplýva, že ak osoba pracuje v zahraničí na trvalý pracovný pomer počas celého kalendárneho roka, podá v SR DP ale daň neplatí? A čo v prípade, že pracuje na Cypre, kde im zo mzdy zrážajú len poistenie a daň sa neplatí. Na školení bolo povedané, že ak tento príjem presahuje 1/2 nezd. čiastky na daňovníka, tak daň sa platí! Tak ako je to?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    daska64
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: zuzanar
    Ja prerátavam celé potvrdenie o príjme priemerným ročným kurzom, a DP podáva aj keď nemá v SR príjmy, vtedy sú vyňaté a daň tu neplatí. Dúfam, že je to tak
    Tento text sa mi zdá vytrhnutý z kontextu alebo je jednoducho zavádazjúci. Daňovník , ktorý je daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou v SR, podáva DP v SR z tzv.celosvetových príjmov.
    Je dôležité , v ktorej krajine je zdroj príjmov . Pri zdaňovaní príjmov zo zdrojov v zahraničí postupujeme podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s konkrétnou krajinou ( ak takúto zmluvu máme uzatvorenú) a pri výpočte daňovej povinnosti v SR použijeme metódu eliminácie dvojitého zdanenia podľa konkrétneho článku zmluvy.
    Poznáme dve metódy eliminácie dvojitého zdanenia - metódu zápočtu dane zaplatenej v zahraničí a metódu vyňatia príjmov.


    Prečítala som si tento text a z toho mi vyplýva, že ak osoba pracuje v zahraničí na trvalý pracovný pomer počas celého kalendárneho roka, podá v SR DP ale daň neplatí? Odpoveď vyplýva z vyššie uvedeného.

    A čo v prípade, že pracuje na Cypre, kde im zo mzdy zrážajú len poistenie a daň sa neplatí. V zmluve s Cyperskou republikou máme v zmluve metódu vyňatia príjmov.
    Na školení bolo povedané, že ak tento príjem presahuje 1/2 nezd. čiastky na daňovníka, tak daň sa platí! Táto výška zdaniteľných príjmov je hranicou pre povinnosť podať daňové priznanie v zmysle § 32 ods.1 Zákona o dani z príjmov, nie pre platenie či neplatenie dane.
    Tak ako je to?
    Ďakujem
    Odpovede sú červeným.

    Re: Príjem v zahraničí - akým kurzom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.