Zavrieť

Porady

Ako účtovať ???

Účtujem PÚ v programe OMEGA. A mám problém so zaúčtovaním DF ktoré k nám prišli 01/07, ale dátum dodania je 31.12.2006. Taktiež aj dátum vyhotovenie je 31.12.2006. Ako a kde to zaúčtujem ???
A čo s DF, ktorej dátum vystavenia je 03.01.2007, ale dátum dodania je ešte rok 2006 ??? Všetky doklady by podľa mňa mali ísť do 12/06 DPH.
Čo s tým ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    Pred nedávnom tu boli príspevky na túto tému, ale asi len pre JU.... možno aj pre PU platili ???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Danka P
    Účtujem PÚ v programe OMEGA. A mám problém so zaúčtovaním DF ktoré k nám prišli 01/07, ale dátum dodania je 31.12.2006. Taktiež aj dátum vyhotovenie je 31.12.2006. Ako a kde to zaúčtujem ???
    A čo s DF, ktorej dátum vystavenia je 03.01.2007, ale dátum dodania je ešte rok 2006 ??? Všetky doklady by podľa mňa mali ísť do 12/06 DPH.
    Čo s tým ???
    Pri prvej otázke nevidím žiaden problém. Všetko je decembrové, zaúčtuješ do dec. Pri druhej tiež nevidím problém, tiež do dec.

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Danka P
    Účtujem PÚ v programe OMEGA. A mám problém so zaúčtovaním DF ktoré k nám prišli 01/07, ale dátum dodania je 31.12.2006. Taktiež aj dátum vyhotovenie je 31.12.2006. Ako a kde to zaúčtujem ???
    A čo s DF, ktorej dátum vystavenia je 03.01.2007, ale dátum dodania je ešte rok 2006 ??? Všetky doklady by podľa mňa mali ísť do 12/06 DPH.
    Čo s tým ???
    Jednoznačne tie faktúry patria do obdobia 12/2006, keďže ide o dodávky s dátumom dodania 31.12.2006. Tam ich treba aj zapísať a zaúčtovať.

    halmir je offline (nepripojený) halmir

    halmir
    martinius
    Tož....nad tým som sa hlboko zamyslela tu :
    http://www.porada.sk/t40456-326-verzus-383.html
    Nedaj sa pomyliť, podľa mňa na účte 326 sa účtujú položky neúčtované ako obvyklé záväzky napr.na základe dodac.listu ,zmluvy alebo iného dokladu z ktorého vyplýva presná výška záväzku. Fa predstavuje obvyklý záväzok.

    cenovka je offline (nepripojený) cenovka

    cenovka
    Pripájam odpoveď:
    Účtovné doklady boli vystavené /deň určený v internej smernici, napr. 25.1.2007/ a predmetné prípady sa týkali obdobia, za ktoré sa zostavuje účtovná závierka /r.2006/, účtovná jednotka postupuje takto:
    účtovné doklady sú súčasťou účtovníctva roka 2006 a je o nich účtované ako o dokladoch t.j. na ťarchu konkrétneho účtu pohľadávok, v prospech príslušného účtu účtovnej triedy 6-Výnosy a účtu 343 - DPH podľa účtovných dokladov.

    Účtovné prípady, keď účtovné doklady boli doručné /deň určený v internej smernici napr. 25.01.2007/ a predmetné prípady sa týkali obdobia, za kotré sa zostavuje účtovná závierka, účtovná jednotka postupuje takto:
    účtovné doklady sú súčasťou účtovníctva r. 2006 a je o nich účtované a ko dokladoch, o nákladoch v prospech konkrétneho účtu záväzkov a na ťarchu príslušného účtu nákladov a účtu 343-DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.