Zavrieť

Porady

nakúpený materiál na preddavok

Som na porade prvýkrát, tak dúfam, že sa opýtam správne. V decembri 2006 som prevzala preddavok na zákazku na vykonanie služby a nakúpila materiál. Službu som vykonala až v januári 2007 a faktúrovať ju budem tiež až v januári. Ako mám zaúčtovať nakúpený materiál k danej zákazke? Ako VOZD ale ako VNZD. Preddavok bude PNZD však? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Prijatý preddavok do príjmov neovpl.daň.základ a nákup materiálu do výdavkov ovpl.daň.základ.
    Naposledy upravil vikinka : 18.01.07 at 12:26

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Preddavok - PNZD
    Materiál - VOZD / v JÚ musí byť zaplatený /


    Preddavok v roku 2006 nevstupuje do základu dane , až v období ak sa služba lebo tovar dodá .U Vás je to rok 2007 .


    -----------------------------------------------------------------------
    V súlade s ustanovením § 17 ods.12 písm.b/ zákona č.595/2003 z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov /ďalej len /zákon o dani z príjmov/ poskytnutý alebo prijatý preddavok u daňovníka s príjmami z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods.10 alebo § 6 ods.11, ovplyvňuje základ dane až v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k splneniu dodávky tovaru, služby alebo iných plnení, na ktorých úhradu bol takýto preddavok prijatý alebo poskytnutý.
    Pri posudzovaní, či ide o preddavok, alebo inú platbu, ktorú nie je možné považovať za preddavok, vychádzame z uzatvorených zmlúv a z právnej úpravy pre jednotlivé typy zmlúv podľa Občianskeho zákonníka, príp. Obchodného zákonníka.
    Ak daňovník účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva prijal preddavok v roku 2006, do základu dane sa v nadväznosti na ustanovenie § 17 ods.12 písm.b/ zákona o dani z príjmov zahrnie v závislosti od toho, či v tomto zdaňovacom období došlo aj k splneniu dodávky tovaru, služby alebo iného plnenia.
    Naposledy upravil Zita5 : 18.01.07 at 16:17

    nakúpený materiál na preddavok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.