Zavrieť

Porady

cestovné náhrady

Má podľa vás bagrista, ktorý má nezhodné trvalé bydlisko s miestom podnikania nárok na 6,2+phm ak je objednaný na prácu od iného podnikateľa na bagri zadávateľa? Teda trochu zrozumiteľnejšie:
Z bydliska sa zvezie do miesta podnikania, kde normálne vykonáva ťažbu štrku na svojom bagri. Avšak počas celého roka si objednala iná firma, aby na ich bagri vykonával činnosť, pričom im fakturoval hodinové výkony. Má nárok na cestovné náhrady do týchto miest, aj keď na jednom mieste sa robilo celý mesiac a podobne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    martina 11
    Má podľa vás bagrista, ktorý má nezhodné trvalé bydlisko s miestom podnikania nárok na 6,2+phm ak je objednaný na prácu od iného podnikateľa na bagri zadávateľa?

    Čo použije prosím na premiestnenie z travlého bydliska do miesta podnikania ?- ak je to motorové vozidlo , nemá nárok na cestovné .
    Ak je to bager ............nemá nárok na premiestnenie sa z miesta trvalého bydliska do miesta podnikania .
    Ak je to bager zadávateľa , nemá nárok....detto .

    Jednoducho z domu do práce nie je nárok na uplatnenie si cestovného .



    Teda trochu zrozumiteľnejšie:
    Z bydliska sa zvezie do miesta podnikania, kde normálne vykonáva ťažbu štrku na svojom bagri.
    Na čom sa zvezie ?

    Avšak počas celého roka si objednala iná firma, aby na ich bagri vykonával činnosť, pričom im fakturoval hodinové výkony. Má nárok na cestovné náhrady do týchto miest, aj keď na jednom mieste sa robilo celý mesiac a podobne?

    Ak myslíte bager , ktorý odchdádza z miesta podnikania a ide na základe objednávky vykonávať prácu , tak nárok na cestovné môže uplatniť ..... ale len , ak to nie je firemný majetok .

    Veľmi zložito a nejasne napísaná otázka . Ešte by bolo vhodné doplniť ...bager je v majetku podnikateľa , čiže firemný , alebo osobné vlastníctvo ...veľmi dôležité uviesť .
    Martinka prosím upresni otázku , lebo mám pocit , že odpovedám , takou formou ako sa pýtaš ......
    Naposledy upravil Zita5 : 18.01.07 at 18:05

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    prepáčte, že som sa tak dlho neozyvala, ale bola som odcestovana, takže:
    1. Z miesta bydliska do miesta podnikania sa prevezie na aute sukromnom, využivanom na podnikateľ.učely - tu viem že nieje možnosť uplatnenia 6,2+PHM
    2. z miesta podnikania ide na sukromnom aute využivanom na podnikateľske učely do miesta, kde sa maju vykonavať prace na bagri objednavateľa - a tu neviem či ma narok na 6,2+PHM.
    Neviem či zrozumiteľnejšie, ale akosi sa neviem vykoktať.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    martina 11
    prepáčte, že som sa tak dlho neozyvala, ale bola som odcestovana, takže:
    1. Z miesta bydliska do miesta podnikania sa prevezie na aute sukromnom, využivanom na podnikateľ.učely - tu viem že nieje možnosť uplatnenia 6,2+PHM
    2. z miesta podnikania ide na sukromnom aute využivanom na podnikateľske učely do miesta, kde sa maju vykonavať prace na bagri objednavateľa - a tu neviem či ma narok na 6,2+PHM.
    Neviem či zrozumiteľnejšie, ale akosi sa neviem vykoktať.
    Áno tu nárok má aj na stravné /283/2002 o cest. náhr./

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.