Zavrieť

Porady

Domáci internet do nákladov.

Domáci internet používam aj na podnikanie (napr. čítanie porady, zákonov, posielanie e-mailov atď.) Poradí mi niekto ako dokladovať použitie internetu pre firemné účely na určenie výšky nákladov? Platím za internet paušálne 499Sk aj s DPH bez ohľadu na množstvo prenesených dát a času pripojenia.
U telefónov je to jednoduché - vo výpise hovorov vyznačím súkromné a firemné hovory. Čo v prípade internetu? Alebo sa mám na to vykašľať...

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Tu www.porada.sk/t40600-domaci-telefon.html som písal o dôvode, prečo neuplatňovať % náklady. Keď je problém prepísať internet na živnosť, tak z dôvodu preukaznosti nákladov by som to nechal "plávať"

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dávam si celý mesačný poplatok do výdavkov, ovpl. základ dane..... a robím to s čistým svedomím , nelietam po kadejakých "somarinkách", pre mňa je pobyt na internete na 99% pobytom pre získavanie informácií pre moju živnosť. A že tu (na Porade) občas uletím k téme, prinášajúcej relax, to mi bude hádam prepáčené

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Paula
    Ešte dodám ale, že internet mám zriadený na živnosť (teda IČO+DIČ).
    To je ale iná situácia, ako bola zadaná otázka.

    marekm je offline (nepripojený) marekm

    marekm
    To je iné kafe. Urobil by som to tiež, ale pre firmy majú iný cenník samozrejme s vyššími cenami.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    marekm
    To je iné kafe. Urobil by som to tiež, ale pre firmy majú iný cenník samozrejme s vyššími cenami.
    Treba zvážiť , či tá vyššia cena pre firmu sa oplatí.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Práve som si prezrel bleskove jednu porovnatelnú ponuku : domáci neobmedzený cca 1.000,- pre podnikatela cca 1.600,-. Asi sme dojné kra....Pritom pripojenie to isté, rýchlosť tá istá. No comment

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak sa vrátime k zadávateľovi témy, treba povedať, že najlepšie je prelustrovať ponuky a možnosti pripojenia. Nie v každom meste, obci sú možnosti rovnaké. Mám síce pripojenie na firmu, ale platím sumu nie ako firma, zaradili ma do poplatku pre domácnosti, resp. obytné domy.

    marekm je offline (nepripojený) marekm

    marekm
    V mojom konkrétnom prípade to je 499 s DPH pre domácnosť a 499 bez DPH pre firmu rovnaká kvalita pripojenia.
    Ak som platcom DPH v konečnom dôsledku zaplatím rovnako, keďže DPH mi štát vráti. Takže prehodenie na firmu by možno stálo za to, ešte pozriem do zmluvy na viazanosť.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    marekm
    V mojom konkrétnom prípade to je 499 s DPH pre domácnosť a 499 bez DPH pre firmu rovnaká kvalita pripojenia.
    Ak som platcom DPH v konečnom dôsledku zaplatím rovnako, keďže DPH mi štát vráti. Takže prehodenie na firmu by možno stálo za to, ešte pozriem do zmluvy na viazanosť.
    Asi by to stálo zato . V nákladoch to máš za rok 5.988,-Sk, na dani ušetríš 1.138,- Sk a možno ďaľšie korunky na odvodoch.

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    marekm
    Jasné, len ako to daňovníkom dokázať. Čisté svedomie asi nebude stačiť
    Nech dokážu daňovníci, že to tak nie je...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    orazel
    Nech dokážu daňovníci, že to tak nie je...
    Daňovník je osoba ktorá platí /alebo by mala platiť/ dane. Daňovák /hovorove/ je osoba, ktorá kontroluje daňovníkov. To len na okraj. V § 19 zák. o dani z príjmu sa hovorí o preukaznosti výdavku. V prvom rade daňovník preukazuje svoje daňové výdavky pri prípadnej kontrole.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    ekopo
    Daňovník je osoba ktorá platí /alebo by mala platiť/ dane. Daňovák /hovorove/ je osoba, ktorá kontroluje daňovníkov. To len na okraj. V § 19 zák. o dani z príjmu sa hovorí o preukaznosti výdavku. V prvom rade daňovník preukazuje svoje daňové výdavky pri prípadnej kontrole.
    Len tak na okraj. Aké pracovné nástroje máme my účtovníci podnikajúci na živnosť? Počítač a iné kanc.stroje, telefón a internet. Veď to sú jediné naše pomôcky. Ak by už toto neuznali, tak naozaj neviem...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    cloe
    Len tak na okraj. Aké pracovné nástroje máme my účtovníci podnikajúci na živnosť? Počítač a iné kanc.stroje, telefón a internet. Veď to sú jediné naše pomôcky. Ak by už toto neuznali, tak naozaj neviem...
    Bavili sme sa tu o internete, ktorý je evidovaný na súkromnú osobu verzus internet evidovaný na SZČO. Ak je evidovaný na SZČO s kľudným svedomím ho dávam do nákladov. Ak je na súkromnú osobu, tak už tam je to ale.....A to tiež len tak na okraj.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja len okrajovo poznámočku .........mám info o tom , že ak je miesto podnikania doma a uplatňuje sa súkromný tele.resp.inernet , tak sú kontroly , ktoré uznajú percentá týchto výdavkov len v prípade , že podnikateľ má vyčlenené určité metre priestoru , za ktoré platí ako daň z nehnuteľnosti za podnikateľské priestory /čiže vyššiu/a všetky schvalovačky a poplatky okolo podnikania . I keď sa jedná len o kanceláriu .....
    Naposledy upravil Zita5 : 21.01.07 at 08:12

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Ja som to vlani dal prepísať na firmu a funguje mi to bez problémov - platím to z firemných prostriedkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.