Zavrieť

Porady

Služba do zahraničia a DPH

Natočili sme video klip pre španielsku speváčku na Slovensku a sme platitelia DPH. Fakturovali by ste to S alebo BEZ DPH? Ja som to fakturovala s DPH, ale nepači sa im to.
Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
betty
Natočili sme video klip pre španielsku speváčku na Slovensku a sme platitelia DPH. Fakturovali by ste to S alebo BEZ DPH? Ja som to fakturovala s DPH, ale nepači sa im to.
Ďakujem za pomoc.
Ja by som to fakturovala bez dane, ak sú odberatelia plátci DPH., ale to je len názor čo ostatní?
0 0
AndyP AndyP

AndyP je offline (nepripojený) AndyP

Je to tak, ak je odberatel v zahranici (EU) platca DPH, tak sa vystavuje faktura bez DPH, ak nie je platca DPH, tak sa vystavuje s DPH.
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

Ktorého § sa mám držať? Kam mám zaradiť túto službu?
Ďakujem.
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Podľa § 15 je miestom dodania zábavnej služby miesto, kde sa služby fyzicky vykonajú, teda u nás. Vtedy to ide s daňou. Ale v prípade služieb rozhlasového a televízneho vysielania je miesto dodania sídlo osoby, ktorej sa služba dodáva, a vtedy to ide bez dane,takže treba zvážiť o čo sa jedná.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

AndyP
Je to tak, ak je odberatel v zahranici (EU) platca DPH, tak sa vystavuje faktura bez DPH, ak nie je platca DPH, tak sa vystavuje s DPH.
Ja by som vystavoval fa do statu EU zasadne bez DPH. V zmysle zakonov EU si predsa DPH vzdy samopriznavaju DOMACI odberatelia. Ved aj na Slovensku si dovoz musite samozdanovat. Tak zdanovanie exportu prenechajte prijemcovi.
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

S tým by som nesúhlasila. My sme dostali zákazku a ju realizujeme. Výsledkom bude nejaký záznam - nosič. Nejde o žiadnu zábavnú službu ani o rozhlasové a televízne vysielanie.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Nepredavate nosic, ale to, co je na nom.
Mozno by bolo vhodne pozriet aj autorsky zakon.

Inak ste zorganizovali nejaku scenu, ludi, umelecky - kulturny vytvor, a jeho zaznam ste na medium ulozili.

"Miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby svoje sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, z ktorej sa služba dodáva; ak dodávateľ nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, je miestom dodania služby miesto, kde má bydlisko alebo kde sa obvykle zdržiava, ak sa v odsekoch 2 až 10 a v § 16 neustanovuje inak."

To znamena u Vas. Takze podme na vynimky:

(4) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, výchovných, vzdelávacích a zábavných služieb vrátane ich organizovania a služieb s nimi súvisiacich je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

Fyzicky ste sluzbu poskytli na Slovensku, vy ste nikam nevycestovali ?

Dalsia sanca , aby miestom dodania bolo zahranicie je

(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

a musite sa dokazat zaradit do nasledovnych moznosti:

a) reklamné služby,
b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
e) pridelenie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov,
g) telekomunikačné služby,
h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
i) elektronicky dodávané služby,
j) sprostredkovanie služieb uvedených v písmenách a) až i) v mene a na účet inej osoby a prijatie záväzku zdržania sa vykonávania služieb uvedených v písmenách a) až i),
k) prenos emisie skleníkových plynov.

Skuste (d). prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv
Treba opatrne zvolit nazov - co im fakturujete.
Naposledy upravil bodliak : 03.01.05 at 10:12
0 0
LUBICA123M LUBICA123M

LUBICA123M je offline (nepripojený) LUBICA123M

Podľa §15 ods.7 je miestom dodania členský štát zákazníka, kde má sídlo a preto by som fakturovala bez DPH. On si má povinnosť samozdaniť.
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

Ja som to dala do § 15 ods. 1, prípadne by som to možno dala medzi tie kultúrne a umelecké - § 15 ods. 4 a stale mi vychadza fakturovať s DPH.
Zatiaľ ďakujem, ale skúste mi ešte poradiť.
0 0
moni112 moni112

moni112 je offline (nepripojený) moni112

Jedna sa o službu vykonanú na našom území. Treba fakturovať s DPH, aj keď sa im to nepáči.
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

betty
Ja som to dala do § 15 ods. 1, prípadne by som to možno dala medzi tie kultúrne a umelecké - § 15 ods. 4 a stale mi vychadza fakturovať s DPH.
Zatiaľ ďakujem, ale skúste mi ešte poradiť.
Súhlasim s Betty, ja by som to tiež dala s DPH.

Martinková
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Treba správne zaradiť o akú službu sa jedná. Nahratie na nosič podľa mňa niesú služba podľa §15 ods. 4. Určite treba pozrieť aj autorský zákon. Vy ste nejaká umelecká agentúra?
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

Produkčná spoločnosť
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Takže mohlo by ísť aj služby technické podľa §15, ods.8,písmb , ťažko povedať
0 0
karbanová karbanová

karbanová je offline (nepripojený) karbanová

Podľa mna táto služba sa týka § 15 odst.7 a odst.8 pism.d , t.j. fakturovať bez DPH.Zdanuje odberateľ.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

karbanová
Podľa mna táto služba sa týka § 15 odst.7 a odst.8 pism.d , t.j. fakturovať bez DPH.Zdanuje odberateľ.
Porusim sice vsetky nedavno definovane pravidla :-), ale aj tak sa najprv nepozriem do citovaneho zakona.
Opriem sa o vseobecny princip, na ktorom je vlastne DPH postavena.
Je to zdanenie SPOTREBY a teraz v kontexte EU rozsirena o pojem V MIESTE SPOTREBY.
Cize, ked niekto vyrobi na Slovenku cd nosic pre zahranicneho objednavatela, tak vyraba TOVAR, ( alebo poskytne SLUZBU), ktora sa bude SPOTREBOVAVAT v mieste objednavatela.
Tipujem, ze nebola sucastou objednavky aj distribucia cd nosica na Slovensku

Tak, a TERAZ sa kuknem do zakonov :-) (MOZNO, ak mi zostane kusok casu)
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

A o ktorý § by som sa mala oprieť, ak im mám fakturovať bez DPH? Poraďte mi, prosím. Tú DPH nám nechcú zaplatiť.
Ďakujem
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Pozrite predchádzajúce príspevky,
je potrebné vedieť, čo a na akom základe ste im poskytli.

Napr.:
Je Vaša produkčná firma autorom toho diela/klipu ?
Objednali si to španieli a ide o zmluvné postúpenie autorských práv ?
potom §7, §8.d.

Ak ste len vyhotovili záznam a uložili ho na nosič, službu ste vykonali tu.
Je to ako u fotografa, ktorý Vás odfotí, aj s DPH.


Pozorne preštudujte §4, ktorý je "proti" Vám,
a §7 a §8, kam sa chcete zaradiť.
Naposledy upravil bodliak : 07.01.05 at 08:53
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

My sme dostali uz hotovu vec - dostali sme zakazku - chceme toto za tolko. Vyrobili sme nieco na objednavku.
Naposledy upravil betty : 11.01.05 at 07:14
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

Ahojte prosím o pomoc. Na porade som sa toho o DPH z vystavených faktúr dozvedela toľko, že už neviem čo sa vzťahuje na našu firmu. Poskytli sme službu opravu PC pre českú spoločnosť, ktorá predáva PC na Slovensko. /obaja sme platcami DPH/ Mame jej túto pracu nafakturovať. Ale ja teraz neviem či s DPH alebo bez DPH, lebo tieto PC ostávaju na Slovensku u ich zákazníkov. Prosim poraďte na aký § sa toto vzťahuje. A ak vystavím faktúru v ktorom riadku výkazu na DPH sa ukáže táto suma/alebo vôbec má sa vo výkaze DPH ukázať./.
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať