Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať ???

Od dodávateľa z ČR sme si objednali tovar, našu objednávku nám potvrdil a vystavil ich dodací list s dátumom 05.05. s platnou cenou,pričom na konci dod.listu je hrubo vytlačené splatné pred dodaním tovaru. To znamená, že my sme museli zaplatiť tovar predtým ako nám ho doviezli a vystavili faktúru. Na moju požiadavku, že potrebujem aspoň zálohovú fa, mi odpovedali, že oni zál.fa nevystavujú. Na základe ich dod.listu sme im na účet uhradili sumu, pričom na druhý deň od zaplatenia nám tovar dodali s faktúrou.
Dátum fa 16/05..., na konci fa uvedené Splatno: Již uhrazeno 15/05.... No a teraz mi prosím poraďte ako to mám zaúčtovať.
Ďakujem veľmi pekne.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lholla je offline (nepripojený) lholla

    lholla
    Ja viem ako zaúčtovať zálohu, ale v tomto prípade nie je vystavená zálohová faktúra.

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Ja by som zautovala:
    1) uhradu, ktoru ste ralizovali: 314 / 221, resp. v hotov. 211 - prepocet kurzom NBS zo dna uhrady (zalohova faktura ani nemusi byt, sumu uhrady, ako uvadzate, ste vedeli)
    2) fakturu za tovar: 131 (typ A), resp. 504 (typ B) / 321
    samozdanenie: 343.A / 343.A
    zúčtovanie zálohy vo výške uhradenej čiastky: 321 / 314
    zúčtovanie kurz. rozdielu: a) kurz. zisk: 321 / 663
    resp. b) kurz. strata: 563 /321.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    lholla
    Ja viem ako zaúčtovať zálohu, ale v tomto prípade nie je vystavená zálohová faktúra.
    Ja som netvrdila, že nevieš ... Dala som Ti link na témy, kde je Tvoj problém vyriešený. Porada je aj o hľadaní a čítaní. Čas na hľadanie som Ti ušetrila .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.