Zavrieť

Porady

Živnosť - spracovanie údajov

som len človek
Ahojte,spýtam sa-keď ma niekto v živnostenskom liste napísané-"spracovanie udajov",čo to presne znamená,aká činnosť je tým myslená???Ďakujem
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Stretla som sa s tým u ľudí, ktorí robia niečo okolo reklamnej štatistiky. Zvyčajne nás oslovujú v hypermarketoch a pýtajú sa nás na rôzne druhy výrobkov.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Aha.Miška a nemože to mať niečo spolčné s učtovníctvom?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Na účtovníctvo by to podľa mňa nestačilo. Na to sa teraz dáva - "vedenie účtovníctva".
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
mysimis
Na účtovníctvo by to podľa mňa nestačilo. Na to sa teraz dáva - "vedenie účtovníctva".
Tiež zastávam tento názor. Ale podľa najnovších mojich zistení to majú aj ľudia, ktorí spracúvajú "predkontované" účtovné doklady. A sú teda asi tiež účtovníci. Je to teda tiež spracovanie údajov. Ku podivu.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Danila
Tiež zastávam tento názor. Ale podľa najnovších mojich zistení to majú aj ľudia, ktorí spracúvajú "predkontované" účtovné doklady. A sú teda asi tiež účtovníci. Je to teda tiež spracovanie údajov. Ku podivu.
Neuveriteľné....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Danila
Tiež zastávam tento názor. Ale podľa najnovších mojich zistení to majú aj ľudia, ktorí spracúvajú "predkontované" účtovné doklady. A sú teda asi tiež účtovníci. Je to teda tiež spracovanie údajov. Ku podivu.
To snáď nie je ani pravda, ja sa opýtam, že keď urobia predkontácie kto im urobí potom účtovnú závierku??? Veď majú oprávnenie len na spracovanie údajov. Ako sa tak pozerám, dnes už môže účtovníctvo robiť ktokoľvek.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Lebo misymis.keď si to tak zoberieš tak účtovníctvo je vlastne tiež spracovanie údajov-či sa mýlim?logicky mi to tak vychádza
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

aj právne poradenstvo je teda potom katarina.j len spracovanie údajov - a vyhodnotenie, aj práca správcu dane je len spracovanie údajov, aj notári len spracovávajú údaje, aj vlastne všetci len spracovávajú údaje: v poisťovniach, v úradoch...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja to pripúšťam, že to je spracovanie údajov, ale i tak si myslím, že na živnosť pre účto nestačí.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mysimis
Ja to pripúšťam, že to je spracovanie údajov, ale i tak si myslím, že na živnosť pre účto nestačí.
No ja to nepripúšťam vôbec...
Spracovanie údajov podľa mňa je, keď niekomu nahádžem do nejakej databázy údaje z nejakých podkladov - ale vedenie účtovníctva určite nie je nahadzovanie údajov .... v prvom rade bez vedomostí by sa ani nahodiť nedali... popozerajte príspevky začínajúcich v jednoduchom účtovníctve... Nedokážu účtovný doklad "spracovať" pretože im chýbajú základné informácie z oblasti účtovníctva a daní... tak tápajú a tápajú - ešteže existuje porada...
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ermonko-nebuď na mňa taký zlý-ja som sa len pýtala,hm.Totiž moj manžel to má v žl,okrem iného samozrejme a teraz po 5rokoch sa ma vypytuje,čo to je.Keď si robil žl tak mu napísali čo si tam má dať a on si to tam dal.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
mysimis
To snáď nie je ani pravda, ja sa opýtam, že keď urobia predkontácie kto im urobí potom účtovnú závierku??? Veď majú oprávnenie len na spracovanie údajov. Ako sa tak pozerám, dnes už môže účtovníctvo robiť ktokoľvek.
Ermon, mne to vYsvetľovať nemusíš, ja to všetko viem. V príspevku, ktorý Ti citujem som písala presne o tom čo píšeš.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ja viem, ale vyletelo mi to... vždy ma to rozčertí... tak sa na mňa nehnevajte, už budem dobrá...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ermon
Ja viem, ale vyletelo mi to... vždy ma to rozčertí... tak sa na mňa nehnevajte, už budem dobrá...
wau, ja som si vždy myslela, že si chlap. To ermon sa nedalo určiť, prepáč.
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

niekedy sa za to skryva aj učtovníctvo. keď bolo treba dokladovať vzdelanie a prax na účtovníctvo, tí čo to namali to obchádzali ako "spracovanie údajov na počítači.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ermon-inak máš pravdu v tom že niektorí teežúčtovníci nemajú o tom ani páru ale poznam zasa ľudí ktorí sú elektrikári,murári a pod. a predstav si si vedia robiť účto sami,cez ALFU a pod.A dokonca to majú aj dobre,hmhm.Takže škola všetko nerobí lebo poznám aj všelijakých ING. a sú hlupy ako lopaty,xixxi
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ermon je žena???no toto.To je šok
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mysimis
wau, ja som si vždy myslela, že si chlap. To ermon sa nedalo určiť, prepáč.
... nepozeráš Nickoťahák....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
a čo to je ten Nickoťahák.....kde ho nájdem???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať