Zavrieť

Porady

Živnosť - spracovanie údajov

som len človek
Ahojte,spýtam sa-keď ma niekto v živnostenskom liste napísané-"spracovanie udajov",čo to presne znamená,aká činnosť je tým myslená???Ďakujem
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Konečne som pochopila, prečo vyzerám ako blbec, keď sa niekde pochválim, že robím účtovníctvo. To si o mne myslia, že som "nahadzovač" .
Môj švagor mi raz povedal: " Ty máš prachy zadarmo, celý deň na .... sedíš a do televízora hľadíš."
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ermon
.... v prvom rade bez vedomostí by sa ani nahodiť nedali... popozerajte príspevky začínajúcich v jednoduchom účtovníctve... Nedokážu účtovný doklad "spracovať" pretože im chýbajú základné informácie z oblasti účtovníctva a daní... tak tápajú a tápajú - ešteže existuje porada...
.....príspevky nielen v JU, niekedy žasnem ........ samozrejme nikto múdry z neba nespadol....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ďakujem za usmernenie, aj moja dcéra je Monika.....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Do 1.9.2001 bola medzi viazanými živnosťami nasledovná:


SKUPINA 214: Ostatné



------------------------------------------------------------------------------
Automatizované a) stredoškolské
spracovanie údajov vzdelanie zakončené
maturitnou skúškou
alebo

b) vysokoškolské
vzdelanie

Takáto živnosť bola v rámci novelizácie zákona č. 279/2001 k 1.9.2001 zrušená.

Účtovníctvo to určite nie je, aj keď je pravdou, že účtovníctvo môže robiť kto len chce, nakoľko t.č. je to živnosť voľná ...........
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Klasifikácia produkcie
72.22.15 I Ostatné odborné služby



72.30 Spracovanie údajov a služby s tým spojené

72.30.1 Služby riadenia a vedenia zariadení na

spracovanie údajov

72.30.10 Služby riadenia a vedenia zariadení na

spracovanie údajov

72.30.2 Počítačové spracovanie údajov a služby s

tým spojené

72.30.21 Služby súvisiace so spracovaním údajov a

ich tabeláciou

72.30.22 Služby súvisiace so zaznamenávaním
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
OK,ja to zhrniem-na účto to nestačí aleď ma ešte niekto okrem toho v ŽL aj administratívne prace a poradenstvo v oblasti podnikania tak správnou štylizáciou zmluvy sa dá týmto robiť aj účto.Podotýkam-SPRAVNOU ŠTYLIZáCIOU ZMLUVY.T,j. že v zmluve bude uvedené čo ja viem napr.-spracovanie podkladov pre prípravu daňového priznania.Ja viem,že už moc špekulujem ale asi by to tak mohlo byť,no nie???
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Možno si toto bude pozerať aj pán Mihál a vyjadrí sa aj on,hmhm
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

katarina.j
OK,ja to zhrniem-na účto to nestačí aleď ma ešte niekto okrem toho v ŽL aj administratívne prace a poradenstvo v oblasti podnikania tak správnou štylizáciou zmluvy sa dá týmto robiť aj účto.Podotýkam-SPRAVNOU ŠTYLIZáCIOU ZMLUVY.T,j. že v zmluve bude uvedené čo ja viem napr.-spracovanie podkladov pre prípravu daňového priznania.Ja viem,že už moc špekulujem ale asi by to tak mohlo byť,no nie???
Do ŽL tohto času píšu:

administratívne práce
vznik oprávnenia....

vedenie účtovníctva
vznik oprávnenia.....

t.j. rozlišujú tieto dve činnosti


Ak tá protistrana /ktorá prijíma službu/ so "správnou štylizáciou" bude súhlasiť s takým spracovaním účtovníctva /t.j. bez zodpovednosti spracovávateľa za obsah účtovníctva /lebo spracovať a a nahodiť sa dá kadečo/, tak potom áno .....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
V dnešnej dobe, keď bez problémov dostaneš ŽL na vedenie účtovníctva, nechápem, prečo to neurobíš a potom nemusíš špekulovať o "správnej štylizácii zmluvy".
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ermon
Neuveriteľné....
Ermon, mňa len udivuje, že to mnohých " udivuje ". To možno ani nie je také príšerné, ako keď sa tu ja dozvedám o inventarizáciách stropovou metódou a pod. a hladina je oveľa kľudnejšia. Nepovažujem ani účtovníkov samoukov za odborníkov. A sú tu. A sú mnohokrát obdivuhodní. Aspoň podľa toho, ako sledujem ich posun vpred. Apropo. To čo som napísala je menšia ujma na kvalite účtovníctva, ako to, čo je veľakrát aj z dotazov úplne bežné, že sa "účtovník" cez Poradu učí, čo je účtovanie, učí predkontovať a učí zároveň pracovať s programom. Odkedy poznám Poradu, sa takmer ničomu nečudujem...Možno neuveriteľné, ale je to tak...
0 0
regina.golierova regina.golierova

regina.golierova je offline (nepripojený) regina.golierova

katarina.j Pozri príspevok
Ahojte,spýtam sa-keď ma niekto v živnostenskom liste napísané-"spracovanie udajov",čo to presne znamená,aká činnosť je tým myslená???Ďakujem
Spracovanie údajov je akýkoľvek súbor činností automaticky alebo mechanicky vykonávaných na akýchkoľvek údajoch, vrátane získavania akýchkoľvek údajov, ich používania, zverejňovania, prispôsobovania, zmeny, opravovania, obnovy, kombinovania, blokovania, vymazávania, prenosu, rušenia, nahrávania, organizovania a uchovávania.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať