Zavrieť

Porady

priebezne polozky

ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

prosim o radu: nahadzujem vstupne udaje do JU. Priebezne polozky (konecny stav) mam podla penazneho dennika za 2005 prijem-103500 vydavok-113500. Co bude pociatocny stav?
Dakujem
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ajty
prosim o radu: nahadzujem vstupne udaje do JU. Priebezne polozky (konecny stav) mam podla penazneho dennika za 2005 prijem-103500 vydavok-113500. Co bude pociatocny stav?
Dakujem
10 000 máš peniaze na ceste
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Nasiel som si chybu v denniku este z februara 05, kde bolo z uctu vybrate 2000,- a chybne zauctovany prijem do pokladne 12000,- cize tam mi robi rozdiel tych 10000,- Co s tym?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

A nemôžeš vystaviť nový PPD na sumu 2000,- a pôvodný "vyhodiť"?
Naposledy upravil Muška : 21.01.07 at 13:32
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Asi to nepôjde, cbyba je v r. 2005. Zaúčtovala by som to 1.1..06
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Robim si uctovnictvo prvy krat, moja byvala "uctovnicka" to dost vrzala... pozeram si doklady, tak vypis z uctu hovori o vybere 2000,- aj PPD je na 2000,-, ale v JU je to zauctovane ako 12000,-. Cize papierovo je to OK, len v pen.denniku to nesedi...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Sorry , to som prehliadla, že rok 2005 a to na konci roka 2005 nikto nezistil? Čo je vo výkaze k DP?
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Vo vykaze majetku a zavazkov je v priebeznych polozkach 0,-
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tak potom by som opravila ešte v denníku za rok 2005 tie priebežné položky - posledný riadok "opravný doklad" k uvedenej položke - so znamienkom mínus príjem pokladňa - so znamienkom mínus výdaj priebežné položky

Ale podľa všetkého je potom aj pokladňa nesprávne uvedená vo výkaze - lebo opravou tejto položky by sa ponížila o 10000 aj pokladňa, tak by som to riešila 31.12.2005 osobným vkladom do pokladne, aby som nemusela opravovať výkaz.
Naposledy upravil Muška : 21.01.07 at 13:56 Dôvod: doplnenie
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Nemam moznost opravit stav v roku 2005, pretoze som prevzal uctovnictvo v jednej krabici a nahadzujem to do noveho programu (pociatocne stavy).
Ako spravne pises, potom mam aj stav v pokladni vyssi oproti skutocnosti celkovo o 10 tis., cize papierovo potrebujem tych 10 tis. z pokladne "vyhodit".
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ajty
Nemam moznost opravit stav v roku 2005, pretoze som prevzal uctovnictvo v jednej krabici a nahadzujem to do noveho programu (pociatocne stavy).
Ako spravne pises, potom mam aj stav v pokladni vyssi oproti skutocnosti celkovo o 10 tis., cize papierovo potrebujem tych 10 tis. z pokladne "vyhodit".
Daj výber z pokladne k 31.12.2005 na osobnú spotrebu 10 000.
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

OK... pokladna mi bude sediet, ale co s priebeznymi polozkami? Tym padom sa mi vynuluju?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ajty
Nemam moznost opravit stav v roku 2005, pretoze som prevzal uctovnictvo v jednej krabici a nahadzujem to do noveho programu (pociatocne stavy).
Ako spravne pises, potom mam aj stav v pokladni vyssi oproti skutocnosti celkovo o 10 tis., cize papierovo potrebujem tych 10 tis. z pokladne "vyhodit".
Tak, teraz tomu nerozumiem, ideš nanovo nahadzovať účto za rok 2005??

Ak áno tak to môžeš všetko poopravovať.

Ak nie - tak to aj keď ručne dopíš ako posledný riadok do peňažného denníka za rok 2005, tak ako som Ti písala v predchádzajúcom príspevku.
1. mínusové znamienko príjem do pokladne - mínusové znamienko výdaj z priebežných položiek
2. osobný vklad do pokladne

P.S.
A pokladňu vykázala vo výkaze k DP - stav presne ako mala v peňažnom denníku? - ak áno - postupovala by som , tak ako píšem
Naposledy upravil Muška : 21.01.07 at 14:49
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Uz som domotany.... hovorim o chybe v penaznom denniku za rok 2005.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

evina
Daj výber z pokladne k 31.12.2005 na osobnú spotrebu 10 000.
Evinka, ale potrebuje opraviť aj "Výdaj PP" , preto to moje riešenie.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Tak tam dopíš tie záznamy, ako Ti radí Muška a bude Ti to sedieť s výkazom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ajty
Nasiel som si chybu v denniku este z februara 05, kde bolo z uctu vybrate 2000,- a chybne zauctovany prijem do pokladne 12000,- cize tam mi robi rozdiel tych 10000,- Co s tym?

Ak bolo v účtovníctvo za rok 2005 vedené ručne v peňažnom denníku , tak by som ako úplne posledný riadok ručne spravila opravu a to nasledovne :

Oprava prevedená 31.12.2005

storno účtovania príjem pokladňa - 12 000,- PP - 12 000
správne účtovanie príjem pokladňa 2 000,- PP 2 000

Podpis toho kto to opravil ...... tu by sa to malo vyrovnať
Naposledy upravil Zita5 : 21.01.07 at 14:55
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zitka, len on potrebuje koniec roka, tak ako má uvedené vo výkaze k DP:
takže by som urobila "Opravný doklad" iba na rozdiel so znamienkom mínus
1. mínus príjem pokladňa 10000,členenie: mínus výdaj PP 10000
2. plus príjem do pokladne 10000 členenie: PNZD osobný vklad podnikateľa 10000,
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Osobný vkad nevyrieši opravu vo výkaze o M a Z . Bola tu o tom už búrlivá debata. Ak má byť účtovníctvo vedené úplne a tak isto aj výkazy, pozri priloženú odpoveď z UDR v súvislosti s osobným vkladom a jeho ďaľším evidovaním v knihe záväzkov.
0 0
ajty ajty

ajty je offline (nepripojený) ajty

Toto posledne od Musky sa mi zda najrozumnejsie... alebo pre mna najzrozumitelnejsie :-) Tym nechcem povedat, ze ostatne rady boli zle, len som ich asi nevedel pochopit.
Dakujem velmi pekne za Vas cas :-)
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ekopo
Osobný vkad nevyrieši opravu vo výkaze o M a Z . Bola tu o tom už búrlivá debata. Ak má byť účtovníctvo vedené úplne a tak isto aj výkazy, pozri priloženú odpoveď z UDR v súvislosti s osobným vkladom a jeho ďaľším evidovaním v knihe záväzkov.
Ja si proste nepomôžem....pre mňa odpoveď z UDR , prepáčte, ale nie je "sväté písmo". Nerobila by som z toho takú tragédiu , zvlášť pri sume 10000,- Sk.
A tá búrlivá reakcia je tu: http://www.porada.sk/t33223-osobny-vklad-szeo.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať