Zavrieť

Porady

Materská a DB

Chcela by som sa opýtať, keď bola moja švagriná na materskej od mája do októbra a potom nastúpila pracovať - patrí jej za obdobie materskej daňový bonus? Ak áno, môže požiadať o ročné zúčtovanie dane, kde by jej ho mzdárka doúčtovala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    mysimys, v ročnom zúčtovaní si ho môže uplatniť, ak jej príjem by bol za to obdobie vo výške 1/2 min. mzdy... 42 450 Sk a DB si uplatní v plnej výške 6480 Sk.
    Monika Kováčová
    mysimis
    Chcela by som sa opýtať, keď bola moja švagriná na materskej od mája do októbra a potom nastúpila pracovať - patrí jej za obdobie materskej daňový bonus? Ak áno, môže požiadať o ročné zúčtovanie dane, kde by jej ho mzdárka doúčtovala?
    Doplním svoj predchádzajúci príspevok:
    Ak mala za obdobie 11-12 (keď pracovala) príjem 42450 môže si uplatniť daňový bonus, ak sa jej narodilo dieťa v máji, tak od mája do decembra, teda nie v plnej výške... chápeš?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ermon, účtovníčka jej vôbec nechce priznať DB, odbila ju tým, aby si ho žiadal jej manžel. Jedno dieťa už má 13 a druhé sa narodilo 2.6. 2007 a hneď po skončení materskej nastúpila do práce. Čiže podľa toho čo píšeš si môže na jedno dieťa uplatniť v plnej výške za celý rok a na druhé od júna do decembra?
    Monika Kováčová
    A vieš čo mysimys???, nech si podá DP typ A sama... A korunky jej prídu v máji z DÚ... Nikde nie je napísané, že jej to musí urobiť zamestnávateľ...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    ermon
    áno samozrejme, ak jej príjem dosiahol 42450,-
    Príjem za rok 2007???
    Monika Kováčová
    mysimis
    Ermon, účtovníčka jej vôbec nechce priznať DB, odbila ju tým, aby si ho žiadal jej manžel. Jedno dieťa už má 13 a druhé sa narodilo 2.6. 2007 a hneď po skončení materskej nastúpila do práce. Čiže podľa toho čo píšeš si môže na jedno dieťa uplatniť v plnej výške za celý rok a na druhé od júna do decembra?
    počuj, sranduješ so mnou mysimys???? narodilo sa 2.6.2007 FÍÍÍHA TO MÁ -mínus 5mesiacov

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja som si to všimla tiež, neviem ako som sa tam vôbec dostala. Veď som to písala do mzdových záležitostí. Ospravedlňujem sa......

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    ermon
    počuj, sranduješ so mnou mysimys???? narodilo sa 2.6.2007 FÍÍÍHA TO MÁ -mínus 5mesiacov
    Nesrandujem. Je to realita.....
    Monika Kováčová
    mysimis
    Nesrandujem. Je to realita.....
    Narodilo sa 2.6.2007? Narodí sa 2.6.2007? Alebo narodilo sa 2.6.2006?
    Monika Kováčová
    mysimis
    Príjem za rok 2007???
    Ak hovoríme o DP za rok 2006 tak príjem za rok 2006 musí byť minimálne 42450.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    ermon
    Nie,: 2006 : 1/2 min. mzdy je 31050+11400=42450
    samozrejme, že som myslela na rok 2006. Ona robí na železnici a celkom dobre zarába, takže ten príjem určite má vyšší.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Veď ono to asi tak aj dopadne, ako si mi napísala v príspevku, ale ja nemám žiadne skúsenosti s materskou. Potrebovala som vysvetlenie. Ďakujem a posielam bodík.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.