Zavrieť

Porady

Dlhujú mi mzdu a ani nevedia koľko

Milí poraďáci, bola by som Vám vďačná, keby sa tu našiel niekto, kto mi helfne. Mala som v decembri s agentúrou JOBS dohodu o vykonaní práce, len je blbo spísaná. Dohodnutý čas je 300 hodín a mzda 20000 mesačne. Čas ale na mesiace dohodnutý nie je, ani mzda na hodinu a tak... Chcela by som vedieť, koľko mi má vlastne firma vyplatiť, ak som odrobila 88 hodín. Ani oni to totiž nevedia a meškajú mi so mzdou už 7 dní :-(
Poradí nejaký odborník, či právnik? Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Kaja.K
    Milí poraďáci, bola by som Vám vďačná, keby sa tu našiel niekto, kto mi helfne. Mala som v decembri s agentúrou JOBS dohodu o vykonaní práce, len je blbo spísaná. Dohodnutý čas je 300 hodín a mzda 20000 mesačne. Čas ale na mesiace dohodnutý nie je, ani mzda na hodinu a tak... Chcela by som vedieť, koľko mi má vlastne firma vyplatiť, ak som odrobila 88 hodín. Ani oni to totiž nevedia a meškajú mi so mzdou už 7 dní :-(
    Poradí nejaký odborník, či právnik? Ďakujem!
    No ja neviem, keď je v dohode uvedená mesačná odmena 20000 tak za december by si mala dostať 20000.
    No neviem, ale podla udajov by to malo byt 66,67 za hodinu, a kedze si neodpracovala dany cas tak nasobok odpracovanych hodin...

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Ak máš DVP za december, ja osobne by som tu videla 2 možnosti:
    1, 300 hodín tam máš podľa zákona dané, t. zn. že max. za rok 300 hodín stanovených zákonom, a ak si vykonala prácu, ktorú si mala mať v pracovnej náplni DVP, a tú si vykonala za ..x.. hodín, teda menej ako 300 hodín, tak by som tu videla riešenie: 300 hod. deleno 20.000,-- krát ..x..hod skutočnej práce.
    2. Táto varianta sa mi vidí pravdepodonejšia: V DVP by si mala mať stanovený počet odpracovaných hodín, a naviac by tam malo byť doplnenie MAXIMÁLNE 300 HODÍN, čo by znamenalo, že za vykonanú prácu dostaneš odmenu 20.000,-- Sk. Ak je ale dohoda len na december 2006, je podľa mňa zavádzujúce, že ste do zmluvy zakomponovali 300 hodín, čo je max. počet odpracovaných hodín na dohodu počaj 1 kalendárneho roka.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Zo zadania otázky a obsahu uzatvorenej "Dohody o vykonaní práce" mi jasne vychádza toto:

    počet hodín - 300
    odmena - 20000 mesačne

    Podľa mňa to znamená - napr. mesačne odrobí povedzme (300/12) 25 hodín a mesačnú odmenu dostane 20000.

    Ak to tak nemá byť, tak je tá dohoda jednoznačne zle napísaná, a teraz sa nečudujem, že nikto nevie, koľko má vlastne zaplatiť.

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    Jéjda, vďaka za odpovede, len zas neviem, ktorá možnosť je podľa zákona tá správna... A neviem, či je to podstatné, ale v tej firme robia 8 hod. denne, ale to nemá nič spoločné s mojou dohodou... len že som tam odrobila 11 dní v tej firme. Ale ak mám mzdu mesačnú a čas nie je uvedený tak fakt neviem, či mi nepatrí tých 20tis, aj keby som v danom mesiaci odrobila len jednu hodinu? Som z toho mimo...

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Kaja.K
    Jéjda, vďaka za odpovede, len zas neviem, ktorá možnosť je podľa zákona tá správna... A neviem, či je to podstatné, ale v tej firme robia 8 hod. denne, ale to nemá nič spoločné s mojou dohodou... len že som tam odrobila 11 dní v tej firme. Ale ak mám mzdu mesačnú a čas nie je uvedený tak fakt neviem, či mi nepatrí tých 20tis, aj keby som v danom mesiaci odrobila len jednu hodinu? Som z toho mimo...
    V prvom rade by ten zamestnávateľ ktorý s tebou túto dohodu spísal mal vedieť akú mzdu máš dostať

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    Áno, až na to, že oni to nevedia. Študovala som si teraz zákonník práce a tá dohoda je celá zle urobená. Potrebovala by som na to asi právnika, ibaže na to nemám peniažky. A ak mi aj niečo vyplatia, tak ako mám vedieť, že je to správna suma? Či mám byť rada, že mi dali vôbec niečo??? Je to agentúra Jobs na Mostovej ulici v BA.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Kaja.K
    Jéjda, vďaka za odpovede, len zas neviem, ktorá možnosť je podľa zákona tá správna... A neviem, či je to podstatné, ale v tej firme robia 8 hod. denne, ale to nemá nič spoločné s mojou dohodou... len že som tam odrobila 11 dní v tej firme. Ale ak mám mzdu mesačnú a čas nie je uvedený tak fakt neviem, či mi nepatrí tých 20tis, aj keby som v danom mesiaci odrobila len jednu hodinu? Som z toho mimo...
    No veď práve, podľa uzatvorenej dohody ti patrí mesačná odmena 20000, vôbec sa nepíše koľko by si mala v mesiaci odrobiť.
    Naposledy upravil jankasm : 22.01.07 at 11:54

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    Vrelá vďaka, Janka, aj ostatní Len dúfam, že mi pošlú vôbec niečo, keďže už meškajú ôsmy deň...

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Kaja.K
    Vrelá vďaka, Janka, aj ostatní Len dúfam, že mi pošlú vôbec niečo, keďže už meškajú ôsmy deň...
    Skús sa informovať telefonicky kedy budú posielať výplaty a či sa už rozhodli koľko ti pošlú

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Je to zaujímavé, ako tak sledujem príspevky. Potom sa ozvi, ako si dopadla, ako z toho vykľučkovali.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.