Zavrieť

Porady

Zvysovanie nakladov

Mozno stupidne otazky, ale radsej sa chcem uistit:
Mozem davat do nakladov cistiace prostriedky, samozrejme v unosnej miere (cca 500,- mesacne) ak vykonavam cinnost colna deklaracia, miesto podnikania domaca adresa ale som v podstate stale mimo domu (na colnici, na spediciach...).
Podla mna ano, ved si musim svoj "pracovny kutik" sem-tam upratat :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    ajty
    Mozno stupidne otazky, ale radsej sa chcem uistit:
    Mozem davat do nakladov cistiace prostriedky, samozrejme v unosnej miere (cca 500,- mesacne) ak vykonavam cinnost colna deklaracia, miesto podnikania domaca adresa ale som v podstate stale mimo domu (na colnici, na spediciach...).
    Podla mna ano, ved si musim svoj "pracovny kutik" sem-tam upratat :-)
    Podľa mňa nie. Nemáš podnikateľské priestory, zahrnuté v majetku a nemáš ich ani v nájme...

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    Ano... ale mam stol, na ktorom mam PC, tlaciaren........... otocnu stolicku. Je to miestnost, ktora je urcena vyhradne na moje podnikanie... kvazi kancelaria

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak si to dokážeš obhájiť pred DÚ tak si daj,ale ja si myslím ,že určite nie -
    v takej výške mesačne to neobhájiš.Ale to je len moj názor.

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    ok... 500,- som mozno prestrelil... ale nejaky ten spray proti prachu, handricka... hmmmm? :-) Lebo som si akurat nasiel v penazenke taky doklad na 150,- A viete, ja nemaaaaaaaam ziadne naaaaklady... a uz ma to s***e dotovat tento stat

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ajty
    ok... 500,- som mozno prestrelil... ale nejaky ten spray proti prachu, handricka... hmmmm? :-) Lebo som si akurat nasiel v penazenke taky doklad na 150,- A viete, ja nemaaaaaaaam ziadne naaaaklady... a uz ma to s***e dotovat tento stat
    Podľa mňa v takej výške to môžeš zaúčtovať do nákladov. Predsa potrebuješ aj ten pracovný kútik poupratovať. Veď prach škodí aj tomu compu, a comp je tvoj pracovný prostriedok, čím zarábaš.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ale ten spray ti určite vydrží dlhšie ako mesiac,myslím že tento doklad si tam daj,ale do budúcna sa snaž aby si mal výdavky,ktoré skutočne potrebuješ na dosiahnutie svojho príjmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.