Zavrieť

Porady

služba alebo tovar

SZCO podnika o.i. aj s predajom zahranicnych knih na internete. Funguje to takto:
-na svojej internet. stranke ponuka odborne knihy alebo predplatne odbornych casopisov, ktore sa vydavaju v Holandsku
-objednavku, ktoru dostane posunie dalej do Holandska
-knihu alebo predplateny casopis, ktory z Holandska pride len prebali do inej obalky a posle tomu, kto si to objednal.
Holandska firma vystavi fakturu SZCO a ten potom vystavi fakturu objednavatelovi.
Poprosim poradakov o nazor, ci sa jedna o sluzbu alebo o predaj tovaru. SZCO si nevytvara ziadne zasoby.
Ja som to zauctovala vsetko ako prijem z predaja sluzieb resp. vydavky na reziu.
Ale teraz si neviem, ci je to spravne.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    To že si SZČO nevytvára žiadne zásoby neznamená, že sa jedná o služby. V tomto prípade je to nákup a predaj tovaru.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    kristina11
    Dakujem za odpoved. Musi v tom pripade vytvarat skladove karty?
    Ak prijme tovar (knihy) na sklad a tovar predá, pohyb na sklade sa zaeviduje na skladovú kartu. V tomto prípade to bude jednoduché. Resumé: áno vytvára skladové karty.

    pavolp je offline (nepripojený) pavolp

    pavolp
    tema sa vola tovar a sluzba, tak polozim sem aj moju otazocku.
    Mam jedneho odberatela kt. chce moj produkt (flasa vina), ale zaplatit chce az ked sa vypije najneskor vsak po 6 mesiacoch.Ake doklady mam vyhotovit aby som zabezpecil aby platba prebehla naozaj najneskor po 6 mesiacoch.
    Mam vyhotovit dodaci list aj s fakturou splatnou o 6 mesiace.Je to vlastne spravne riesenie?
    Dik

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavolp
    tema sa vola tovar a sluzba, tak polozim sem aj moju otazocku.
    Mam jedneho odberatela kt. chce moj produkt (flasa vina), ale zaplatit chce az ked sa vypije najneskor vsak po 6 mesiacoch.Dik
    Poriadne prešpekulovaný odberateľ.
    tO JE PORIADNA HLúPOSť.
    Ak si ide kupovať do potravín nákup, tak ho zaplatí až po zjedení? Je to trošku pritiahnuté za vlasy. Neišla by som do takého obchodu.

    pavolp je offline (nepripojený) pavolp

    pavolp
    no hej aj mne sa to zdalo na hlavu, ale na druhej strane ide o reklamu lebo je to vinoteka kde mozes prist a ochutnat a ak mas zaujem, tak potom sa tovar preda tak ako sa ma.
    tak skus poradit ak vies.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavolp
    no hej aj mne sa to zdalo na hlavu, ale na druhej strane ide o reklamu lebo je to vinoteka kde mozes prist a ochutnat a ak mas zaujem, tak potom sa tovar preda tak ako sa ma.
    tak skus poradit ak vies.
    Ak bude predaj na základe zmluvy, tak podmienky prevzatia a úhrady tam jednoznačne uviesť. A taktiež vo fakturácii uviesť deň splatnosti, taký na akom ste sa dohodli podľa zmluvy.

    pavolp je offline (nepripojený) pavolp

    pavolp
    dobre takze spravim zmluvu ze dodany tovar sa ma zaplatit najneskor o 6 mesiacov a pri dodani tovaru mam uz vystavit aj fakturu alebo len dodaci list?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavolp
    dobre takze spravim zmluvu ze dodany tovar sa ma zaplatit najneskor o 6 mesiacov a pri dodani tovaru mam uz vystavit aj fakturu alebo len dodaci list?
    Pri dodaní tovaru na základe dodacieho listu urobíš fakturúru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.