Zavrieť

Porady

DOVP pre rok 2005

Volala mi jedna známa, že vraj sú zrušené DOVP. Vie niekto o tom niečo?
Bola nejaká zmena v ZP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Ahoj Koalko. Pozerala som ZP, ale nenašla som žiadnu zmenu, že by sa mali dohody o vykonaní práce rušiť. Alebo som zle videla? :-( A čo by malo byť namiesto DoVP?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    DOVP už od r.2005 nemá existovať, tak bolo tvrdené na Porade už dávno.
    Veru aj ja by som privítala radu.

    1. Máme v s.r.o.- (očná optika) lekárku-dôchodkyňu už 4 roky na DOVP, ktorá pomocou nami zakúpených prístrojov vykonáva vyšetrenie zraku. Nemá živnosť, bola platená podľa počtu odpracovaných hodín. Ako s ňou ďalej?

    2.Taktiež sme mali na DOVP bezpečnostného technika-nedôchodcu, ktorý mal na starosti kontrolu elktroinštalácie, has.prístrojov atp. , robil pravidelné mesačnézápisy a školenia pre zamestnancov.Ani on nemá živnosť.Ako s ním ďalej?

    Ak ich oboch zamestnáme na TPP, aké budú odvody z ich a našej strany? Ďakuje za radu, asi pomôže nielen mne.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Paula, a kde si sa to o tom zániku DoVP dočítala. Hľadám,hľadám, ale nevíem to nikde nájsť.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lucy, ak by som mala silu teraz pátrať..... písalo sa tu, že zostane už len dohoda o brigádnickej práci študentov (asi kvôli únikom platieb do poisťovní),

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak mániekto dlhodobo zamestnanu pani na DOVP, ide vlastne o zrušenú Dohodu o pracovnej činnosti. Pozor na predmet pracovnej činnosti.

    DOVP zatiaľ sú.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nuž hej, DOPČ uzavreté tuším do júla 2003 ešte mohli "dobehnúť" do 31.12.03. Ale fakt sa tu vážne rozprávalo o tom, že DOVP od 1.1.05 nemožno uzatvárať .
    Naposledy upravil Paula : 03.01.05 at 21:20

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    DoVP v roku 2005 zrušené nie sú. Len myslím, že lekárka - ako sa píše vyššie by na DoVP zamestnaná byť nemala.

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    zadravím vsetkých ! neviete mi niekto poradit ci mozem dat na dohodu o vyk.prace aj invalidneho dochodcu ?vopred dakujem za radu.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    neviem ako je to v roku 2004 a 2005, ale v roku 2003 platilo to, že invalidný dôchodcovi majú obmedzenie príjmu, ktorý môžu zarobiť. Ak by sa nikto neozval s konkrétnou odpoveďou, tak volaj na Sociálnu poisťovňu, mali by ti poradiť.
    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.