Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ahoj všimla som si debatu o oznámení zrážkovej dani a zbledla som. Dosť skoro, čo!
Máme dohodára o brig.práci štud.1-5,10-12 a na toto oznámenie som v r. 2006 zabudla.
Prosím poraďte mi, čo mám spraviť i keď je neskoro.
Asi spätne podať oznámenia a požiadať o preúčtovanie, lebo som to odvádzala do preddavkov. Pokuta 2000 sa bude týkať za každý mesiac však.
ďakujem.
Som z tohto v šoku a nechápem ako mi to mohlo uniknúť.
Usporiadat
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

No určite to podaj. Radšej neskoro ako nikdy.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Gong
Ahoj všimla som si debatu o oznámení zrážkovej dani a zbledla som. Dosť skoro, čo!
Máme dohodára o brig.práci štud.1-5,10-12 a na toto oznámenie som v r. 2006 zabudla.
Prosím poraďte mi, čo mám spraviť i keď je neskoro.
Asi spätne podať oznámenia a požiadať o preúčtovanie, lebo som to odvádzala do preddavkov. Pokuta 2000 sa bude týkať za každý mesiac však.
ďakujem.
Som z tohto v šoku a nechápem ako mi to mohlo uniknúť.
No naozaj neviem, ako ti to mohlo uniknúť. Asi si nechodila na poradu
Čo najskôr podaj dodatočne oznámenie za každý mesiac, v ktorom bola zrazená zrážková daň a požiadaj o jej preúčtovanie.
Pokute sa myslím nevyhneš, každé oznámenie 2000,-.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dakujem za radu i keď smutnú, ale je to moja chyba. Mimochodom a podľa akého § mám napísať žiadosť o preúčtovanie finančných prostriedkov.
Diky
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gong
Dakujem za radu i keď smutnú, ale je to moja chyba. Mimochodom a podľa akého § mám napísať žiadosť o preúčtovanie finančných prostriedkov.
Diky
Toto nie je na základe praragrafu, ale na základe toho, že si omylom odvádzala preddavky na nesprávny účet. DÚ ani nemá Tvoje Oznámenia...tak by to nevedeli k ničomu priradiť...
0 0
Pezuma Pezuma

Pezuma je offline (nepripojený) Pezuma

Sládkovičovo
Ak je študent a nemá nikde podpísané "vyhlásenie" mohla si mu zraziť preddavkovú daň - stačilo dať podpísať vyhlásenie.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Gong
Ahoj všimla som si debatu o oznámení zrážkovej dani a zbledla som.
Tým pádom bude musieť vystaviť aj opravné štvrťročné prehľady, tie sú bez zrážkovej dane.
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

Keď som bola teraz 15.01.2007 na daňovom úrade v Partizánskom odovzdať Oznámenie o zrážkovej dani, tak mi pani na podateľni oznámila,že budúci mesiac už nemusím nosiť Oznámenie, lebo sa bude znova písať do Prehľadov s tým rozdielom,že budú nové tlačivá...Počul už o tom niekto??
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Áno,na porade sa to už riešilo dávnejšie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana 55
Keď som bola teraz 15.01.2007 na daňovom úrade v Partizánskom odovzdať Oznámenie o zrážkovej dani, tak mi pani na podateľni oznámila,že budúci mesiac už nemusím nosiť Oznámenie, lebo sa bude znova písať do Prehľadov s tým rozdielom,že budú nové tlačivá...Počul už o tom niekto??
Od 1.1.07 sa už ZD bude uvádzať do Q prehľadoch. Počuli sme už o tom, ešte v decembri,počuli.
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

Tak pardón,asi som zaspala som dobu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana 55
Tak pardón,asi som zaspala som dobu.
Nevadí, hlavne, že už túto informáciu máš.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Chcem reagovať na príspevok od PEZUMA, ak mal dohodár - študent podpísané vyhlásenie, mohla som mu zrážať preddavky na daň a nie zrážkovú daň? Aj ked som mu neuplatňovala nezdaniteľnú časť? Mzdy robím v MRP programe verzia Windows a program mi tam automaticky zadáva zrážkovú daň, prosím Vás poraďte mi ako to mám teda spraviť, lebo PEZUMA mi vsadil chrobáka do hlavy.
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gong
Chcem reagovať na príspevok od PEZUMA, ak mal dohodár - študent podpísané vyhlásenie, mohla som mu zrážať preddavky na daň a nie zrážkovú daň? Aj ked som mu neuplatňovala nezdaniteľnú časť? Mzdy robím v MRP programe verzia Windows a program mi tam automaticky zadáva zrážkovú daň, prosím Vás poraďte mi ako to mám teda spraviť, lebo PEZUMA mi vsadil chrobáka do hlavy.
Ďakujem
Ak mal podpísané vyhlásenie k zdaneniu, teda uplatňoval si NČ, jeho daň mala byť preddavková.Toto bolo potrebné ošetriť v softe.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Gong
Chcem reagovať na príspevok od PEZUMA, ak mal dohodár - študent podpísané vyhlásenie, mohla som mu zrážať preddavky na daň a nie zrážkovú daň? Aj ked som mu neuplatňovala nezdaniteľnú časť? Mzdy robím v MRP programe verzia Windows a program mi tam automaticky zadáva zrážkovú daň, prosím Vás poraďte mi ako to mám teda spraviť, lebo PEZUMA mi vsadil chrobáka do hlavy.
Ďakujem
Podpísanie vyhlásenia "len tak" bez uplatňovania nezdaniteľnej čiastky aj daňového bonusu, nemá vôbec význam, a nemá ani vplyv na druh dane.
Musí si uplatňovať nezdaniteľnú časť alebo daňový bonus aby mohol mať preddavkovú daň.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
To aj mňa napadlo že je to zbytočné keby podpísal vyhlásenie a potom by sa mu neuplatňovala NČ. Ale keby si uplatnil NČ, jeho odmena je 5000SK mesačne, čiže menšia ako NČ, v tom prípade by nemusel ani odvádzať daŇ a poistné? Už som z toho dopletená, proste chcem obísť tie oznámenia mesačné za zrážkovú daň.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gong
To aj mňa napadlo že je to zbytočné keby podpísal vyhlásenie a potom by sa mu neuplatňovala NČ. Ale keby si uplatnil NČ, jeho odmena je 5000SK mesačne, čiže menšia ako NČ, v tom prípade by nemusel ani odvádzať daŇ a poistné? Už som z toho dopletená, proste chcem obísť tie oznámenia mesačné za zrážkovú daň.
Odmena 5000.- uplatní si NČ, neplatí daň, ani ZP, iba zamestnávateľ 0,8 %ÚP,a 0,25% GP.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Gong
To aj mňa napadlo že je to zbytočné keby podpísal vyhlásenie a potom by sa mu neuplatňovala NČ. Ale keby si uplatnil NČ, jeho odmena je 5000SK mesačne, čiže menšia ako NČ, v tom prípade by nemusel ani odvádzať daŇ a poistné? Už som z toho dopletená, proste chcem obísť tie oznámenia mesačné za zrážkovú daň.
Áno, presne tak. Pokiaľ mu dáš podpísať vyhlásenie a budeš mu uplatňovať nezdaniteľnú čiastku tak ak jeho príjem bude nižší ako mesačná odpočítateľná položka, tak mu nikdy nevyjde platiť daň. Takže je to výhodné z každej strany, ty nebudeš mať zrážkovú daň a on, ak nemá vyhlásenie podpísané u nikoho iného, tým že ho podpíše u teba, bude dostávať vyššiu mzdu, nebude odvádzať daň.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ďakujem za radu, čiže keď má to vyhlásenie podpísané a ja som mu aj tak zrážala daň i keď som nemusela, daň mu bude vrátená, ak podá daňové priznanie, však, ale nie je to na pokutu ak som takto postupovala?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gong
Ďakujem za radu, čiže keď má to vyhlásenie podpísané a ja som mu aj tak zrážala daň i keď som nemusela, daň mu bude vrátená, ak podá daňové priznanie, však, ale nie je to na pokutu ak som takto postupovala?
No, jednoznačne to bol zlý postup voči daňovníkovi. On daň platiť nemusel.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Gong
Ďakujem za radu, čiže keď má to vyhlásenie podpísané a ja som mu aj tak zrážala daň i keď som nemusela, daň mu bude vrátená, ak podá daňové priznanie, však, ale nie je to na pokutu ak som takto postupovala?
No neviem, keďže mal podpísané vyhlásenie, mala si mu uplatňovať nezdaniteľnú časť.
Teraz by som mu urobila daňové priznanie, aby sa mu tá daň vrátila a dohodla by som sa s ním, nech mi vyhlásenie podpíše nanovo až od 01/2007, od kedy mu ju skutočne začneš uplatňovať. To len preto, aby si s tým niekedy v budúcnosti, pri kontrole, nemala náhodou problém
Naposledy upravil jankasm : 25.01.07 at 12:27
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať