Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ahoj všimla som si debatu o oznámení zrážkovej dani a zbledla som. Dosť skoro, čo!
Máme dohodára o brig.práci štud.1-5,10-12 a na toto oznámenie som v r. 2006 zabudla.
Prosím poraďte mi, čo mám spraviť i keď je neskoro.
Asi spätne podať oznámenia a požiadať o preúčtovanie, lebo som to odvádzala do preddavkov. Pokuta 2000 sa bude týkať za každý mesiac však.
ďakujem.
Som z tohto v šoku a nechápem ako mi to mohlo uniknúť.
Usporiadat
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať. Naďalej sa posiela preddavková daň pod konštantným symbolom 1744 a preddavková so symbolom 1144? A stále na rovnaké číslo účtu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Netka Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať. Naďalej sa posiela preddavková daň pod konštantným symbolom 1744 a preddavková so symbolom 1144? A stále na rovnaké číslo účtu?
Áno, naďalej je to tak, zmena je len v spôsobe hlásení tejto ZD.
0 0
mima11 mima11

mima11 je offline (nepripojený) mima11

evina Pozri príspevok
Toto nie je na základe praragrafu, ale na základe toho, že si omylom odvádzala preddavky na nesprávny účet. DÚ ani nemá Tvoje Oznámenia...tak by to nevedeli k ničomu priradiť...
Podľa mňa to nebolo na nesprávny účet,ale bol iba iný KS
0 0
mima11 mima11

mima11 je offline (nepripojený) mima11

Podľa mňa to nebolo na nesprávny účet,ale bol iba iný KS
Skôr bola chyba ,že sa neposielali oznámenia
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Už som sa tak zamotala ohľadne tej zrážkovej dane , že už neviem ako to vlastne má byť správne. Prosím poradte :
Ako mám odviesť daň na Daňový úrad?

Preddavky na daň : 100 000 SK
Vyplatený daňový bonus: 10 000 SK
Zrážková daň: 250 Sk

Daňovému úradu odvediem daň 90 000 ako preddavky a samostatne zrážkovú daň ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

IVEB Pozri príspevok
Už som sa tak zamotala ohľadne tej zrážkovej dane , že už neviem ako to vlastne má byť správne. Prosím poradte :
Ako mám odviesť daň na Daňový úrad?

Preddavky na daň : 100 000 SK
Vyplatený daňový bonus: 10 000 SK
Zrážková daň: 250 Sk

Daňovému úradu odvediem daň 90 000 ako preddavky a samostatne zrážkovú daň ?
Áno.... V sytéme odvodov sa nič nezmenilo, zmenilo sa len to, že v prípade nízkych preddavkov môžeš DB odpočítať aj od zrážkovej. Takže odved to tak ako si napísala..
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Takže som to nakoniec poriadne zamotala. Ja som tú zrážkovú daň odviedla spolu s preddavkovou na KS 1144. Ako to môžem teraz napraviť?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

IVEB Pozri príspevok
Takže som to nakoniec poriadne zamotala. Ja som tú zrážkovú daň odviedla spolu s preddavkovou na KS 1144. Ako to môžem teraz napraviť?
1. Požiadať DÚ o preúčtovanie
2. Ide o malú sumu - tak znovu poslať 250 SK na zrážkovú a budúci mesiac znížiť odvod na preddavkovú o 250 SK
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

prosim opravte niekto netkin prispevok, v ktorom ma dvakrat napisanu preddavkovu dan.. A neviem, ktory kon.symbol je na preddavkovu dan a ktory na dan vyberanu zrazkou..

dakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

monikad Pozri príspevok
prosim opravte niekto netkin prispevok, v ktorom ma dvakrat napisanu preddavkovu dan.. A neviem, ktory kon.symbol je na preddavkovu dan a ktory na dan vyberanu zrazkou..

dakujem.
Preddavková 1144 zrážková 1744
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Este raz sa vratim k ,,hlaseniu,, V prispevku z 25.1. bolo napisane ze zrazkova dan za r.2006 do hlasenia ide, ale v prispevku z 8.2. ze ide do hlasenia az za r. 2007. Ako to teda vlastne je? V hlaseni za r. 2006 sa ZD udava alebo neudava???
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

rennka Pozri príspevok
Este raz sa vratim k ,,hlaseniu,, V prispevku z 25.1. bolo napisane ze zrazkova dan za r.2006 do hlasenia ide, ale v prispevku z 8.2. ze ide do hlasenia az za r. 2007. Ako to teda vlastne je? V hlaseni za r. 2006 sa ZD udava alebo neudava???
v ročnom hlásení za rok 2006 sa zrážková daň neuvádza. Ale v štrťročnom prehľade za 1.Q.2007 už bude zahrnutá aj zrážková daň
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Ak sa vyššie píše, od roku 2007 nebude oznámenie ... o zrážkovej dani, ale výška tejto dane sa bude uvádzať v štvrťročnom tlačive.
Ako sa bude riešiť nasledovná situácia:
Brigádnik mal zúčtovné príjmy zdanené zrážkovou daňou v mesiaci 122006. Daň bola zrazená v januári - pri výplate. Už platil nový zákon - tlačivo oznámenie... za december (zúčtovanie príjmu) resp. január (vyplatenie príjmu) sme nepodali. Tak nás usmernili na DÚ.
V nových tlačivách sa bude v stĺpci január uvádzať preddavková daň za január a zrážková daň z príjmu zúčtovaného v decembri a vyplateného v januári?
Už sa teším na ten chaos.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jaja99 Pozri príspevok
Ak sa vyššie píše, od roku 2007 nebude oznámenie ... o zrážkovej dani, ale výška tejto dane sa bude uvádzať v štvrťročnom tlačive.
Ako sa bude riešiť nasledovná situácia:
Brigádnik mal zúčtovné príjmy zdanené zrážkovou daňou v mesiaci 122006. Daň bola zrazená v januári - pri výplate. Už platil nový zákon - tlačivo oznámenie... za december (zúčtovanie príjmu) resp. január (vyplatenie príjmu) sme nepodali. Tak nás usmernili na DÚ.
V nových tlačivách sa bude v stĺpci január uvádzať preddavková daň za január a zrážková daň zúčtovaná v decembri?
Už sa teším na ten chaos.

Nové prehľady ešte nie sú vydané tak musíme len čakať

Ale zrážková daň za december zrazená v januári sa bude "riešiť" už v nových prehľadoch
0 0
Maryen Maryen

Maryen je offline (nepripojený) Maryen

No to bude chaos. Takže v stlpci január predd. dan,čiže mzdy za január 2007- vyplatené vo februári a zrážková daň za mesiac december 2006 vyplatená v januári 2007? A kedy budú tie nové tlačivá?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Maryen Pozri príspevok
No to bude chaos. Takže v stlpci január predd. dan,čiže mzdy za január 2007- vyplatené vo februári a zrážková daň za mesiac december 2006 vyplatená v januári 2007? A kedy budú tie nové tlačivá?
Tak ja dúfam že do dňa podania nových prehľadov to zvládnu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať