Zavrieť

Porady

Faktúra od Orange-u a DIČ?

Caute, poraďáci, mám na vás otázočku:

Ak má FO živnostník mobil, teda tel. číslo napísané na IČO, musí byť na faktúre, a teda aj na PPD aj jeho DIČ, ktoré má pridelené Daňovým úradom? Pretože na faktúrach aj PPD-čkach som našla namiesto DIČ prideleného DÚ jeho rodné číslo a za lomítkom číslo daňového úradu, pod ktorý patrí.

...aby z toho nebol problém pri daňovej kontrole, pretože je to dosť veľký výdavok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Áno, pri daňovej kontrole kontrolujú nielen IĆO ale aj DIČ, príp. IČ DPH. Orange nemá veľmi vo zvyku DIĆ uvádzať pri faktúrach, ale postačí aj uzavretá zmluva.
    Hovorím z vlastnej skúsenosti.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    To má ešte nahlásené staré DIČ,jeho povinnosťou bolo nahlásiť nové IČ,takže treba vojsť do najbližšej predajne Orange a nahlásiť zmenu.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ak nie je platiteľom DPH je povinný na každom doklade mať uvedené aj DIČ, ak je platiteľom DPH stačí IČ DPH...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    heike
    Caute, poraďáci, mám na vás otázočku:

    Ak má FO živnostník mobil, teda tel. číslo napísané na IČO, musí byť na faktúre, a teda aj na PPD aj jeho DIČ, ktoré má pridelené Daňovým úradom? Pretože na faktúrach aj PPD-čkach som našla namiesto DIČ prideleného DÚ jeho rodné číslo a za lomítkom číslo daňového úradu, pod ktorý patrí.

    ...aby z toho nebol problém pri daňovej kontrole, pretože je to dosť veľký výdavok.
    prečítaj si aj priložený link:
    http://www.porada.sk/t36127-ppd-ako-daoovy-vydavok.html

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Vďaka za príspevky a rady, takže daňová kontrola by to nemusela uznať za daňový výdavok, ak tam má iné DIČ? V zmluve má to DIČ, čo na faktúrach. Spomínaná FO má v Orange aj internet, a tam DIČ nie je uvádzané vôbec. V T-Mobile to má napríklad v poriadku. Takže to treba uviesť na správnu mieru, ale ako sa budem obracať pri daňovákoch? Orange mi to určite spätne neopraví...

    alena-m je offline (nepripojený) alena-m

    alena-m
    Zdravím,
    Tiež som mala podobný problém s Orange, ale po dohode mi moje DIČ doplnili do faktúry a potom to mám už pravidelne. Teraz mám problém s dodávateľom stravných kupónov-fy. Cheque Dejeuner SK. Tí mi odpísali, že nemusia do faktúr uvádzať moje IČO, nakoľko to majú takto dohodnuté s DÚ a faktúry nehodlajú meniť. Môj názor je, že by to tam malo byť.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Na faktúre od Orange neuvádzajú DIČ. Keď sme boli ohlásiť DIČ pri novej živnosti v Orangei, odbili nás s tým, že oni DIČ nepotrebujú. Ani si ho od nás nezobrali. Je potrebné ich donútiť uvádzať DIČ na faktúre? Ide o živnostníka, neplatiteľa DPH. Ďakujem.

    Faktúra od Orange-u a DIČ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.