Zavrieť

Porady

zníženie zisku, resp. zvýšenie nákladov

Chcela by som sa spýtať ako by sa dali zvýšiť náklady (okrem cestovného, lebo to už máme) a tým znížiť zisk. Mám na mysli napr. nejaké odmeny pre konateľov. Vie mi v tom niekto poradiť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    cammino
    Chcela by som sa spýtať ako by sa dali zvýšiť náklady (okrem cestovného, lebo to už máme) a tým znížiť zisk. Mám na mysli napr. nejaké odmeny pre konateľov. Vie mi v tom niekto poradiť?
    Ďakujem.
    Aj ja by som chcela vedieť ako je to s tými odmenami pre konateľov a spoločníkov, musia z toho platiť daň a odvody?

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    §5 b) príjmy za prácu spoločníkov a konateľov spoločností s ručením obmedzeným a komanditistov komanditných spoločností, a to aj keď nie sú povinní pri výkone práce pre spoločnosť dodržiavať príkazy inej osoby - predstavujú zdaniteľný príjem zo závislej činnosti.
    Ak je konateľ zamestnancom spoločnosti,tak z tohto príjmu samozrejme platí aj odvody,spoločník nie.Pozri si zákon o sociálnom poistení.
    Pre firmu,ktorá vypláca tieto odmeny,ide o daňovo uznané náklady samozrejme.
    Naposledy upravil martinius : 25.01.07 at 07:19

    zníženie zisku, resp. zvýšenie nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.