Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky - platitel DPH

Ahojte poradaci,
precitala som vela prispevkov na tuto temu, ale odpoved na moj problem som v nich nenasla. Podla § 6 odst.10 si moze pausalne vydavky uplatnit aj danovnik, ktory je platitelom DPH len cast roka.

1. SZCO sa stala platitelom DPH od 1.2.2006 - 31.12.2006 konci podnikanie, poziadala o zrusenie registracie DPH - posledne zdanovacie obdobie je 4. stvrtrok 2006. Z akych prijmov budem pocitat pausalne vydavky - zo ZD bez DPH alebo celej sumy uhrady ?

2. K 31.12.2006 zostala neuhradena jedna pohladavka, v DP DzP "B" ju uvediem do r.40. Zavazky ani zasoby nema ziadne. Tuto vsak musim zdanit v plnej vyske - pausalne vydavky sa na nu uz nevztahuju ?

Dakujem za odpoved
-------------------
Veronika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    veronikasad
    Ahojte poradaci,
    precitala som vela prispevkov na tuto temu, ale odpoved na moj problem som v nich nenasla. Podla § 6 odst.10 si moze pausalne vydavky uplatnit aj danovnik, ktory je platitelom DPH len cast roka.

    1. SZCO sa stala platitelom DPH od 1.2.2006 - 31.12.2006 konci podnikanie, poziadala o zrusenie registracie DPH - posledne zdanovacie obdobie je 4. stvrtrok 2006. Z akych prijmov budem pocitat pausalne vydavky - zo ZD bez DPH alebo celej sumy uhrady ?
    Zo zdaniteľných príjmov, ktorých budeš viesť evidenciu, t.z. bez DPH. Daň si predsa už odviedla do ŠR.

    2. K 31.12.2006 zostala neuhradena jedna pohladavka, v DP DzP "B" ju uvediem do r.40. Áno.
    Zavazky ani zasoby nema ziadne. Tuto vsak musim zdanit v plnej vyske - pausalne vydavky sa na nu uz nevztahuju ? Nie, pretože je to položka, ktorá zvyšuje základ dane, nie príjem. Ty si najprv vypočítaš základ dane(príjmy-výdavky 40% resp.60% - uhradené poistné v období 1.1.-31.12.2006) a ten navýšiš v r.40 DP.

    Dakujem za odpoved
    -------------------
    Veronika
    Odpoveď v rámci citátu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dakujem za odpoved, tak som to chcela urobit, len som si to potrebovala overit, lebo som sa s tym este nestretla.

    -----------
    Veronika

    Paušálne výdavky - platitel DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.