Zavrieť

Porady

náklady pred začatím podnikania

Chcel by som, sa spytat, ci mozno uplatnit naklady pred zacatim podnikania, t.j. v akom obdobi pred zacatim podnikania a v akom rozsahu.
Podnikatelom som sa stal dna 1.1.2007. Ale uz od 1.10.2006 som mal prenajaty nebytovy priestor - kancelariu, a tuto som na vlastne naklady zrenovoval. Pre istotu som vsak vsetko vybavenie nakupoval az od 1.1.2007. Mozem dat do nakladov farby, stavebny material a najomne 10,11,12/2006 ? Taktiez som zaplatil najomne za 1/2007 uz dna 20.12.2006. Sucasne som v 6/2006 kupil notebook na spotrebny uver, ktory budem splacat do 4/2007. Ako ten notebook za 29.000 SK dat co najlepsie do nakladov ? Splatit ho cely a potom ho dat do HIM ?

Dakujem za odpovede. Ak mate nejake finty, napiste, budem rad.
Kazdy hovori cosi ine, a ja fakt neviem, kde je sever.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    adv
    Chcel by som, sa spytat, ci mozno uplatnit naklady pred zacatim podnikania, t.j. v akom obdobi pred zacatim podnikania a v akom rozsahu.
    Podnikatelom som sa stal dna 1.1.2007. Ale uz od 1.10.2006 som mal prenajaty nebytovy priestor - kancelariu, a tuto som na vlastne naklady zrenovoval. Pre istotu som vsak vsetko vybavenie nakupoval az od 1.1.2007. Mozem dat do nakladov farby, stavebny material a najomne 10,11,12/2006 ? Taktiez som zaplatil najomne za 1/2007 uz dna 20.12.2006. Sucasne som v 6/2006 kupil notebook na spotrebny uver, ktory budem splacat do 4/2007. Ako ten notebook za 29.000 SK dat co najlepsie do nakladov ? Splatit ho cely a potom ho dat do HIM ?

    Dakujem za odpovede. Ak mate nejake finty, napiste, budem rad.
    Kazdy hovori cosi ine, a ja fakt neviem, kde je sever.
    Základná finta :
    §4 Zákona o dani z príjmov
    (4) Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať. U daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý pokračuje v činnosti8) poručiteľa, sa prihliadne aj na zásoby získané z dedičstva po poručiteľovi, ktorý mal príjmy podľa § 6, ak o tieto zásoby bol zvýšený základ dane poručiteľa podľa § 17 ods. 8.

    náklady pred začatím podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.