Zavrieť

Porady

faktúry do r.2006 alebo 2007?

Už sa mi všetko mieša, tak si chcem overiť:
Ak dostanem v tomto roku FA, na ktorej je dátum vyhotovenia aj DZP v 12.2006, musím ju dať ešte do starého roku a do 4.Q DPH alebo ju môžem dať už do nového roku? Akosi som na nich zabudla a nové došlé FA som už vkladala do šanónu r.2007, DPH už mám spracované...musím to opraviť a dať ich do r.2006?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    To máš veľmi jednoduchý prípad - všetko 2006
    a teoreticky to DPH opraviť nemusíš, ale bolo by lepšie.

    inngrid je offline (nepripojený) inngrid

    inngrid
    ja by som to zauctovala takto
    pride mi fa napriklad za telefon je tam ZP 12/2006 ale fa mi prisla 12*1*2007
    takze uctovanie
    12*1*2007
    suma bez dane 326/321 ide do r. 2007
    dan 343/321 tym ze das ZP 12/2006 pojde ti do 4Q. za r. 2006

    a ID by som zauctovala k 31*12*2006 518/326 tym sa ti naklady dostanu do r. 2006 ale fa bude uctovana dnom kedy prisla takto to robime my

    lukuc je offline (nepripojený) lukuc

    lukuc
    Takže, keď účtujem v JU môžem to všetko nechať už do nového roku? Zaevidovanie FA aj vysporiadanie DPH?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    lukuc
    Takže, keď účtujem v JU môžem to všetko nechať už do nového roku? Zaevidovanie FA aj vysporiadanie DPH?
    Ak si faktúry prijala v r. 2007, tak môžeš. Aj DPH. /Robím to ak,že ak DPH neuplatním vtedy, keď mi vzniklo právo na odpočítanie ale v nasledujúcom zdaňovacom období, zapíšem do knihy záväzkov dátum prijatia fa.po podaní DP DPH./

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    tinaM
    Ak si faktúry prijala v r. 2007, tak môžeš. Aj DPH. /Robím to ak,že ak DPH neuplatním vtedy, keď mi vzniklo právo na odpočítanie ale v nasledujúcom zdaňovacom období, zapíšem do knihy záväzkov dátum prijatia fa.po podaní DP DPH./
    Myslím, že ani jedna časť odpovede nemá oporu v zákone o účtovníctve, zákone o DPH /tam z časti/, postupoch účtovania v JU. Ak záväzok nevykážem v období do ktorého časovo patrí, dostávam skreslený obraz vo výkaze o M a Z.,-to hlavne na prelome rokov. A keď bola FA za tovar? V zásobách bol vykázaný? Je pravda že to nemá vplyv na daňový základ, ale......ale obraz firmy?
    Ano, v DPH je umožnené za určitých podmienok uplatniť nárok na odpočet v ďaľšom období, ale treba sa bližšie pozrieť na § 51 ods. 2 zák. o DPH a nie robiť evidenciu ako sa mi hodí. V prvom príspevku som písal, že je to jednoduchý prípad - dátum vystavenia, zdaniteľného plnenia - to všetko rok 2006 za tým si stojím. Skús si vyhľadať prelom rokov sú tam iné krkolomné prípady.

    lukuc je offline (nepripojený) lukuc

    lukuc
    Ďakujem veľmi pekne za odpovede...tak som to všetko opravila a prehodila do roku 2006.

    faktúry do r.2006 alebo 2007?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.