Zavrieť

Porady

Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Úrok kreditný zúčtuj ako príjem na BÚ- príjem celkom-príjmy ostatné.
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Nie je to úrok zdanený v banke????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

natkov Pozri príspevok
Nie je to úrok zdanený v banke????
ÁNo, je to úrok zdanený ZD.
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Tak potom by to mal byť základný úrok kreditný príjem NZD, aby sme ho nezdanili 2x
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

natkov Pozri príspevok
Tak potom by to mal byť základný úrok kreditný príjem NZD, aby sme ho nezdanili 2x
Základný kreditný( +) úrok je stále príjem, pretože ho pripíše banka na účet.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Pozri par. 43. Kreditný úrok je príjem a a daň sa vyberá zrážkou, ktorú si v DP odpočítavaš.

Odpoveď pre Natkov
Naposledy upravil Zužu : 06.03.07 at 12:39 Dôvod: doplnenie pre koho
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

natkov Pozri príspevok
Tak potom by to mal byť základný úrok kreditný príjem NZD, aby sme ho nezdanili 2x

Ak Ti ho zdaní banka, odpočítaš si ňou zrazenú daň od svojej daňovej povinnosti v daň. priznaní.
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Ako to zaučtovať v j. účtovníctve a tlačive DP
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

natkov Pozri príspevok
Ako to zaučtovať v j. účtovníctve a tlačive DP
Kreditný úrok = príjem ovpl. základ dane "ostatný"...v DP bude súčasťou príjmu zo živnosti
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

natkov Pozri príspevok
Ako to zaučtovať v j. účtovníctve a tlačive DP
Uroky z BU su sucastou prijmu podnikatela. OK. Do ktoreho chlievika v DP typ B dat potom uroky z BU? Do riadku 98?
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Kredit . úroky účtuješ ako ost. príjem. zdaniteľný v peň. denníku a je to príjem zo živnosti. Prečítaj si ceý tento príspevok. Alebo sa pýtaš na dAň z úroku? lebo riadok 98 v DP typ B je par. 43 a to je suma preddavku vybraná zrážkou čiže daň z úroku.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

martina pisarcikova: Len maličké info. Je tu aj téma bankový výpis, takže otázky súvisiace s bankovým výpisom môžeš písať aj tam.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Zužu Pozri príspevok
Kredit . úroky účtuješ ako ost. príjem. zdaniteľný v peň. denníku a je to príjem zo živnosti. Prečítaj si ceý tento príspevok. Alebo sa pýtaš na dAň z úroku? lebo riadok 98 v DP typ B je par. 43 a to je suma preddavku vybraná zrážkou čiže daň z úroku.
Prepac, ponahlala som sa, tak som to zle sformulovala. Ano, je to dan z urokov z BU vyberana zrazkou.
Dakujem za odpoved, pochopila si ma.
0 0
bla0 bla0

bla0 je offline (nepripojený) bla0

Zužu Pozri príspevok
Kredit . úroky účtuješ ako ost. príjem. zdaniteľný v peň. denníku a je to príjem zo živnosti. Prečítaj si ceý tento príspevok. Alebo sa pýtaš na dAň z úroku? lebo riadok 98 v DP typ B je par. 43 a to je suma preddavku vybraná zrážkou čiže daň z úroku.
Ja mám ten istý problém, banka mi pripísala za celý rok úrok vo výške 12,- Sk, daň na výpise nevidím. Uplatňujem si paušálne výdavky percentom z príjmu. Tých 12,- Sk si uvediem medzi príjmami ?
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

bla0 Pozri príspevok
Ja mám ten istý problém, banka mi pripísala za celý rok úrok vo výške 12,- Sk, daň na výpise nevidím. Uplatňujem si paušálne výdavky percentom z príjmu. Tých 12,- Sk si uvediem medzi príjmami ?
Ak za celý rok boli úroky 12 Sk, tak cca 1,- na mesiac, zdaňovalo sa: 1 x 19 % = 0,19, po zaokrúhlenie na celé Sk nadol, je daň 0. Z tohoto dôvodu daň nebola zrazená. príjem 12,- Sk uvedieme medzi zdaniteľnými príjmami.
0 0
bla0 bla0

bla0 je offline (nepripojený) bla0

Petra29 Pozri príspevok
Ak za celý rok boli úroky 12 Sk, tak cca 1,- na mesiac, zdaňovalo sa: 1 x 19 % = 0,19, po zaokrúhlenie na celé Sk nadol, je daň 0. Z tohoto dôvodu daň nebola zrazená. príjem 12,- Sk uvedieme medzi zdaniteľnými príjmami.
Čiže príjmy budem mať o 12 Sk vyššie a výdavky, ktoré si rátam ako 60 % z príjmov, si vyrátam zo sumy, navýšenej o tých 12 Sk ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bla0 Pozri príspevok
Čiže príjmy budem mať o 12 Sk vyššie a výdavky, ktoré si rátam ako 60 % z príjmov, si vyrátam zo sumy, navýšenej o tých 12 Sk ?
Áno.
0 0
bla0 bla0

bla0 je offline (nepripojený) bla0

smith Pozri príspevok
Áno.
Ďakujem, mám ešte jednu otázku poslednú - za rok 2006 som mal preplatok na RZZP vo výške 6,- Sk, ale ako zamestnanec / mal som vybavenú živnosť, príjmy žiadne /. Peniaze som si na základe peň. poukážky nevyzdvihol na pošte, čo s tým ???
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

daroval si štátu 6,-Sk
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Volala som do bánk a tvrdili, že oni už musia zdaňovať úroky podľa ich zákona, tak ozaj nepoužijem pri kred. úroku P zrazený zrážkou u zdroja.... A na niektorých výpisoch je aj vyčisléná Daň z úroku VNZD????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať