Zavrieť

Porady

Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Naozaj neviem v čom je problém. Príjem úroku je zdaniteľný príjem ostatný, zaplatená daň je výdaj neovplyvňujúci ZD , to všetko v účtovníctve. Táto zaplatená daň sa uvádza na r. 98 v DP typ B a má vplyv na celkovú daňovú povinnosť tým, že je znižuje.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Zdravím všetkých poraďákov a poprosím o názor, dnes mi klient doniesol papiere za 1q.08 a vo výpise za január má strhnuté poplatky, dane z úrokov a úhradu faktúry ešte 31.12.2007. Do dodatočného sa mi moc nechce, myslíte, že by som to mohla zúčtovať v roku 2008 ako nedaňový výdaj?
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Ak som to správne pochopil, tak nemáš problém. V januárovom výpise máš predsa úhrady za január 08 a tie účtuješ v roku 2008. To že bola uhradená faktúra z 2007 je v poriadku, uhradila si ju v januári a dáš si ju normálne do daňových výdavkov. V knihe záväzkov poznačíš zníženie záväzku, ktorý si mala mať evidovaný vo výkaze o majetku a záväzkoch a basta. Žiadne dodatočné priznanie podávať nemusíš.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Lenže ten výpis je za obdobie od 30.12.2007 do 30.1.2008. a poplatky, úroky a úhrada faktúry je dátum zúčtovania 31.12.2007
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Doklady týkajúce sa rokov predošlých ak boli uhradené v roku 2008 zúčtuješ v tomto roku.

Podľa toho čo píšeš Ti podnikateľ doniesol výpis ešte za 12/2007, toto patrí po správnosti do roku 2007, takže podať dodatočné daňové priznanie (ak to v roku 2007 nebolo zúčtované).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať