Zavrieť

Porady

Prehľad

Zaujímalo by ma, aký dátum uvádzate v prehľade o zrazených a odvedených preddavkoch na daň.... za mesiac 12/2006, kedy by sa správne mali zraziť preddavky na daň z miezd, viem, že niekedy ma na to upozorňovali, že max. do 25.01. nasledujúceho roku, kvôli nákladom. Platí to ešte stále?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivana184
    Zaujímalo by ma, aký dátum uvádzate v prehľade o zrazených a odvedených preddavkoch na daň.... za mesiac 12/2006, kedy by sa správne mali zraziť preddavky na daň z miezd, viem, že niekedy ma na to upozorňovali, že max. do 25.01. nasledujúceho roku, kvôli nákladom. Platí to ešte stále?

    Ďakujem.
    Preddavky je povinnosťou zraziť pri výplate mzdy a odviesť ich na účet DÚ do 5 dní.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ivana184
    Zaujímalo by ma, aký dátum uvádzate v prehľade o zrazených a odvedených preddavkoch na daň.... za mesiac 12/2006, kedy by sa správne mali zraziť preddavky na daň z miezd, viem, že niekedy ma na to upozorňovali, že max. do 25.01. nasledujúceho roku, kvôli nákladom. Platí to ešte stále?

    Ďakujem.
    V r. 1 uvádzam skutočný deň poslednej vyplatenej mzdy a v r.11 skutočný deň odvodu preddavku za príslušný mesiac.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ivana184
    že niekedy ma na to upozorňovali, že max. do 25.01. nasledujúceho roku, kvôli nákladom. Platí to ešte stále?

    Ďakujem.
    toto už neplatí, čo sa týka nákladov

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    To znamená, že v r. 1 uvediem dátum výplaty t.j. 30.01.2007 za mesiac 12/2006 a môžem si ich zahrnúť do nákladov roku 2006. Tak? Ide hlavne o tie nešťastné náklady.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivana184
    To znamená, že v r. 1 uvediem dátum výplaty t.j. 30.01.2007 za mesiac 12/2006 a môžem si ich zahrnúť do nákladov roku 2006. Tak? Ide hlavne o tie nešťastné náklady.
    Áno, uvedieš presne tak. Uplatníš si výplaty za 12/06 v nákladoch roku 2006.

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Ďakujem ti, nestíham čítať všetky zákony, kvôli zaneprázdnenosti, tak sa spolieham hlavne na Vás poraďákov, viac hláv, viac názorov a hlavne viac rozumu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V PÚ sú to náklady r. 2006, v prípade JÚ sú to výdavky ovpl. základ dane dňom vyplatenia/úhrady.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ivana184
    Ďakujem ti, nestíham čítať všetky zákony, kvôli zaneprázdnenosti, tak sa spolieham hlavne na Vás poraďákov, viac hláv, viac názorov a hlavne viac rozumu.
    O aké účtovníctvo sa jedná? JÚ alebo PÚ?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ivana184
    O podvojné účtovníctvo.
    Tak tie náklady sú o.k. Pýtala som sa preto, na čo už zareagovala aj Paula v príspevku vyššie, aby v prípade JÚ nebol problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.